Від Закарпаття до Донеччини. Верховна Рада схвалила перейменування понад 300 населених пунктів
У четвер, 19 вересня, Верховна Рада України підтримала постанову про перейменування 331 населеного пункту, в найменуваннях яких були згадки про російську імперську чи радянську тоталітарну спадщину.
Підтримали такий законопроєкт 281 народний депутат. У постанові пропонувалося перейменувати 4 райони, 10 міст, 56 селищ, 262 села. Географія перейменувань охоплює всю Україну - від Закарпатської до Донецької області. Цьому передувало голосування за зміну назви 333 населених пунктів, яке не змогло отримати необхідної кількості голосів. Лише після дискусій, було ухвалено нову постанову про перейменування.
Заступник голови Українського інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак вважає, що це важливий крок в очищенні публічного простору України від символіки російської імперської політики, адже внаслідок ухвалення постанови на карті відновлено сотні історичних назв українських сіл і міст. А також з’явились і нові назви, які увійдуть в ужиток і стануть частиною туристичної привабливості населених пунктів і предметом гордості їх жителів.
«Постанова Верховної ради стала результатом напруженої багатомісячної роботи великої кількості людей, у тому числі і з Українського інституту національної пам’яті. За що усім їм велика подяка. Як і подяка народним депутатам, що підтримали своїми голосами процес деколонізації. За постанову проголосував 281 парламентарій, і це засвідчує що у парламенту є стійка більшість на підтримку деколонізаційних процесів. А це дозволяє сподіватись, що і подальший процес усунення імперської символіки із мапи України буде успішним», – заявив Тиліщак.