Відбулася нарада стосовно аналізу практики застосування Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння процесам релокації підприємств умовах воєнного стану та економічного відновлення держави"


Жовтень 10
15:00 2023

Заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан взяв участь у нараді, яку було організовано Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій щодо стану підготовки нормативно-правового акту Кабінету Міністрів України, яким встановлюється перелік адміністративно-територіальних одиниць, наближених до зони бойових дій відповідно до Закону України від 28 липня 2022 року №2468-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння процесам релокації підприємств умовах воєнного стану та економічного відновлення держави".

У нараді взяли участь представники Фонду державного майна України, Міністерства економіки, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та інші стейкхолдери, які за підсумками наради розробили відповідний проект акту Кабінету Міністрів України, який наразі погоджується заінтересованими органами.

«Взяв участь у нараді щодо необхідності негайного визначення переліку територій, де не проводиться приватизація об’єктів, розташованих на територіях адміністративно-територіальних одиниць у зоні бойових дій або наближених до зони бойових дій. Більше року минуло після прийняття Закону, а Кабінет Міністрів України так і не затвердив зазначений перелік, - інформує Олексій Мовчан.

У зв’язку з правовою невизначеністю державні органи змушені тимчасово призупинити процедури з підготовки до приватизації цілого ряду об’єктів, що розташовані на територіях декількох областей.

Під час зустрічі наголосив на необхідності вчасного виконання вимог Закону, щоб не допустити недоотримання додаткових доходів до Державного бюджету України».

Слід нагадати, що в порядку парламентського контролю на засіданні Комітету з питань економічного розвитку у вересні 2023 року було обговорено питання застосування переліку та визначення територій адміністративно-територіальних одиниць, наближених до зони бойових дій, у розумінні абзацу другого пункту 74 розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна". На даний час нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України так і не дано визначення "адміністративно-територіальних одиниць наближених до зони бойових дій" відповідно до Закону України від 28 липня 2022 року №2468-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння процесам релокації підприємств умовах воєнного стану та економічного відновлення держави".

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Голова Верховної Ради України зустрівся у межах робочого візиту із членами Палати представників...

Прочитайте повну статтю

На Черкащині рибоохоронцями попереджено масовий мор риби у Кременчуцькому водосховищі

Прочитайте повну статтю

Реєстр зброї та документи закордоном: на засіданні Кабміну прийнято низку постанов, розроблених...

Прочитайте повну статтю

Брав участь у проведенні псевдореферендуму в Херсоні: повідомлено про підозру колаборанту

Прочитайте повну статтю

Прибутку на мільйон гривень щомісячно та товару на 9 млн грн: ліквідовано масштабне підпільне в...

Прочитайте повну статтю

Книга рекордів прикордонника з позивним «Африка»

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 114 від 5 грудня 2...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Буча та її громада — одне з місць, де українське місцеве самоврядування та...

Прочитайте повну статтю