Відбулось четверте засідання Наглядової ради проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні»


Листопад 30
18:02 2021

29 листопада відбулось четверте засідання Наглядової ради проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» в онлайн-форматі у м. Київ.

Проєкт впроваджується у 2020-2021 рр. в межах Плану дій Ради Європи для України на 2018-2022 рр. з метою сприяння посиленню участі молоді й громадської активності як в селах, так і в містах України (зокрема молодих людей з інвалідністю, молоді з числа меншин, а також молодих мігрантів, біженців і внутрішньо переміщених осіб), шляхом розвитку спроможності зацікавлених сторін молодіжної політики та підвищення якості молодіжної політики й роботи з молоддю згідно зі стандартами Ради Європи. Проєкт ґрунтується на попередньому досвіді та продуктивній двосторонній співпраці молодіжного сектору Ради Європи та Міністерства молоді та спорту України.

Засідання відкрив Стен Ньорлов, голова Офісу Ради Європи в Україні, Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи. З вітальними промовами виступили Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту України, Руї Гомеш, координатор Проєкту, голова відділу освіти і навчання Департаменту молоді Ради Європи.

Марина Попатенко звернула увагу на позитивні напрацювання та вплив проєкту «Молодь за демократію в Україні» на розвиток молодіжної політики та молодіжної роботи на всіх рівнях.

Заступниця Міністра зауважила, що реалізація Проєкту відбулась в надзвичайно складних та непередбачуваних умовах пандемії Covid-19, під час постійних змін умов проведення заходів, дистанційної роботи, заміни учасників та учасниць, та інших обставин, які не залежали від Проєкту та які важко було спрогнозувати. За її словами, Проєкт пройшов це складне випробування і зміг реалізувати та досягнути гарних результатів, зокрема здобутків та результатів від Проєкту отримали навіть більше, ніж очікували.

Марина Попатенко підкреслила, що цей Проєкт є пілотним і показав та виявив ті добрі практики та ініціативи, які тепер можуть бути сміливо імплементовані та мультипліковані в інших областях України. Надзвичайно цінним стало те, що у межах Проєкту принципи та стандарти Ради Європи у сфері молоді були інтерпретовані на локальний контекст роботи з молоддю в Україні. Заступниця Міністра зазначила, що Міністерство молоді та спорту України мало можливості та долучалось до реалізації Проєкту на всіх його етапах: від планування програм навчань до участі у запланованих заходах.

Руї Гомеш, координатор Проєкту, голова відділу освіти і навчання Департаменту молоді Ради Європи, представив основні новини у молодіжному секторі Ради Європи, зокрема розповів про нову молодіжну кампанію відродження демократії. Ця кампанія триватиме з березня по листопад 2022 року і буде базуватись на тематичних діях на локальному та регіональному рівнях щомісяця. За рішенням Об’єднаної ради з питань молоді у жовтні 2021 року кампанія спрямована на підвищення ролі молодих людей в процесі відродження демократії, що заснована на участі, у Раді Європи та відновлення взаємної довіри між молодими людьми та демократичними інституціями та процесами. Головною подією кампанії має стати молодіжний захід/фестиваль, який відбудеться у Страсбурзі з 27 червня по 2 липня 2022 року, який також відзначатиме 50-ту річницю молодіжного сектору Ради Європи.

Стен Ньорлов, голова Офісу Ради Європи в Україні, Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи, окреслив перспективи щодо подальшої діяльності та співпраці з Міністерством молоді та спорту України на 2022 рік та подальші роки.

Під час засідання наглядової ради учасники та учасниці приділили увагу аналізу та обговоренню необхідності продовження проєкту «Молодь за демократію в Україні» як фази другої, яка є логічною і важливою в умовах прийняття нового Закону України «Про основні засади молодіжної політики».

Також під засідання було наголошено, що проєкт «Молодь за демократію в Україні» є пілотним і реалізується у період пандемії. Він потребує більше часу для проведення оцінки результатів і впливу на життя молодих людей та подальшого мультиплікування здобутого досвіду у сільських та міських громадах України. Міжнародний консультант Проєкту Мігель Ангел Гарсіа Лопес представив огляд мети та методологію проведення оцінки ефективності освітньої складової проєкту, зокрема для аналізу впливу пандемії на навчальні результати учасників та учасниць Проєкту та на участь молодих людей і їхню громадську активність. Зокрема методологія оцінки передбачає аналіз добрих практик посилення участі молоді у громадах та молодіжних центрах – партнерах Проєкту.

Громади – партнери проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні»

У межах проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» у період з березня 2020 року по листопад 2021 року:

Члени Наглядової ради надали конструктивний зворотний зв'язок щодо реалізації проєкту та підкреслили необхідність продовження проєкту у 2022-2023 роках.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь