Сенсація

Відпрацювання нелегального ринку підакцизної продукції: співробітники ДСР вилучили понад 58 тонн алкоголю та 545 тисяч пачок цигарок


Листопад 12
13:03 2021

З початку листопада оперативники управлінь стратегічних розслідувань та слідчих підрозділів поліції вилучили продукції на загальну суму майже 26 мільйонів гривень.

З метою недопущення потрапляння на споживчий ринок алкогольної продукції сумнівної якості, вживання якої може бути небезпечною для життя та здоров’я громадян, продажу необлікованої продукції, виробленої на офіційних заводах, а також збуту тютюнових товарів, поліцейські проводять масштабні відпрацювання на території всієї країни. Зокрема у місцях незаконного виготовлення, зберігання та реалізації підакцизної продукції.Загалом з початку листопада співробітники управлінь стратегічних розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими підрозділами вилучили з незаконного обігу понад 48 тонн алкогольної продукції, а також 10 тонн етилового спирту.

Здебільшого, це горілчані вироби торгових марок українських виробників, які зберігалася на складах та звідки здійснювалася оптова реалізація алкоголю. Також підпільні виробники реалізовували продукцію через торговельні точки на ринках, власних або постійних клієнтів, заклади громадського харчування. Вилучені правоохоронцями лікеро-горілчані вироби виготовлялися «кущовим» методом у підпільних цехах без дотримання жодних технологічних процесів. Діяльність таких цехів припинили у Волинській, Київській, Івано-Франківській, Запорізькій областях. Для їхнього функціонування спеціально винаймалися приміщення або облаштовувалися власні гаражі.

Наприклад, у Білій Церкві на Київщині ділки виготовляли алкоголь на будь-який смак: горілка, вино, шампанське тощо. Реалізовували його через роздрібну мережу продуктових магазинів та закладів громадського харчування. За результатами обшуків вилучили майже 3 тонни фальсифікату.Крім того, за результатами заходів вилучили понад 545 тис. пачок цигарок та 440 кг тютюну. За попередніми даними, дана продукція незаконно була ввезена на територію України та реалізовувалася невеличкими партіями постійним покупцям, а ті, своєю чергою, через роздрібну мережу збуту. До прикладу, у Львові викрили підпільні цехи з повним технологічних циклом виробництва цигарок, виробничі потужності яких дозволяли виготовляти до 35 тис. пачок щодоби. Надалі реалізували готову продукцію до країн Європейського союзу. Вилучили цигарок та обладнання на 33 млн грн.

Аби приховати підпільну діяльність та не сплачувати обов’язкові платежі до бюджету у вигляді акцизного податку, зловмисники використовували на своїй алкогольній та тютюновій продукції підроблені марки акцизного податку.

Деякі представники роздрібної торгівлі взагалі не мали жодних документів на здійснення такого виду господарської діяльності. Стосовно таких осіб були складені 2572 адміністративні протоколи.

За попередніми даними від реалізації продукції «тіньовики» отримали б майже 26 мільйонів гривень власного прибутку.За всіма фактами протиправної діяльності відкрито 59 кримінальних проваджень, а слідчі підрозділи проводяться розслідування за кількома статтями 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) та 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.Заходи тривають.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Залякував місцевих мешканців та мародерив: поліцейські повідомили про підозру черговому колабор...

Прочитайте повну статтю

«Сталевий кордон»: ГВАРДІЯ НАСТУПУ. Як все починалося

Прочитайте повну статтю

У Києві відкрилась виставка «10 років агресії – 10 років спротиву»

Прочитайте повну статтю

Аналіз національного ринку першопродажів аквакультурної риби: що і скільки?

Прочитайте повну статтю

ВРП внесе Президентові України подання про призначення двох суддів до місцевих судів Донецької...

Прочитайте повну статтю

СБУ затримала поплічника рашистів, який ремонтував російські танки під час боїв за Харків

Прочитайте повну статтю

У Козівському секторі УДМС у Тернопільській області побували гості

Прочитайте повну статтю

На Миколаївщині ДБР затримало керівника Укртрансбезпеки на мільйонних поборах з перевізників

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь