Відтепер замовники в Prozorro можуть перевірити, чи не перебуває контрагент в Реєстрі корупціонерів
Відтепер виявляти учасників публічних закупівель, які заплямували свою репутацію корупційними правопорушеннями, стане швидше.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) і державне підприємство “Прозорро” налагодили автоматизовану взаємодію між системою закупівель Prozorro та Єдиним державним реєстром осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Відзначимо, що замовники в публічних закупівлях зобов’язані відхилити пропозицію учасника, який фігурує в цьому реєстрі.
Тепер система закупівель Prozorro може в автоматичному режимі «підтягувати» інформацію з Реєстру корупціонерів, що допоможе швидко і безпомилково отримати дані про те, чи не перебуває в ньому юридична чи фізична особа (ФОП), яка перемогла на торгах. Після того, як замовник визначив учасника переможцем, в цій електронній системі можна отримати відповідну довідку.
Переглянути інформацію про те, чи застосовувались щодо особи, яка бере участь в закупівлях, заходи кримінально-правового характеру за корупційні правопорушення, можна в Протоколі розкриття. Цю довідку можна відкрити і за потреби завантажити. Де саме її знайти, можна переглянути на скріншотах нижче.
СКРІНШОТ 1
В довідці буде інформація про наявність чи відсутність юридичної чи фізичної особи (ФОП чи фізичної особи учасника) в Реєстрі про наявність/відсутність корупційного чи пов’язаного з корупцією правопорушення.
СКРІНШОТ 2
«Відтепер ефективність Реєстру корупціонерів ще підвищиться. Ресурс удосконалюється і підтверджує свій статус одного з найважливіших інструментів запобігання корупції. Якщо раніше громадяни могли бачити, скільки корупціонерів реально отримують вироки за корупцію, то завдяки взаємодії Prozorro та Реєстру корупціонерів можна швидко виявити осіб, які заплямували свою репутацію корупційними правопорушеннями, і усунути їх від участі в публічних закупівлях», — зазначив керівник апарату НАЗК Ігор Хохич.
Нагадаємо, НАЗК адмініструє Реєстр корупціонерів з лютого 2019 року. Це – портал, де міститься максимально повна інформація про фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення.