Війна і спорт: зупинимо використання росією спорту як зброї


Листопад 21
15:05 2023

Росія продовжує використовувати спорт як інструмент інформаційної війни, пропаганди та маскування перерозподілу фінансових потоків своїх державних установ та підсанкційних організацій. Новий проект Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) «Війна і спорт», на порталі «Війна і санкції», дозволить протистояти цьому ганебному явищу.

У новому розділі можна знайти перелік спортсменів, спортивних федерацій, асоціацій, клубів, спонсорів та інших спортивних організацій з різних країн, які прямо або опосередковано підтримують росію. Вони це можуть робити, запрошуючи росіян до спортивних змагань, купівлі/спонсорства російських спортивних команд, отримуючи фінансування від росіян або прямо заявляючи про підтримку агресора. 

Наприклад, російський ВТБ банк та уряд рф є спонсорами майже всіх олімпійських федерацій з різних видів спорту. Таким чином, це дає можливість рф бути інтегрованою у світові спортивні процеси, «підкуповуючи» інших.

Така відкрита база даних дозволить зруйнувати міф про «спорт поза війною/політикою», демонструючи конкретні приклади дій на користь держави-терориста. Також у розділі можна побачити, яка особа/організація фінансово або репутаційно допомагає рф, співпрацює з підсанкційними росіянами.

Ця інформація буде корисною як українським представникам спорту, так і представникам країн санкційної коаліції, міжнародним компетентним органам, міжнародним спортивним організаціям для застосування санкції до таких субʼєктів сфери спорту.

Проект «Війна і спорт» реалізується НАЗК спільно з українськими та міжнародними спортивними  федераціями та організаціями, експертами та юристами з міжнародного спортивного права, інституціями з прав людини.

Маєте інформацію, яка може допомогти припинити використання агресором спорту як елементу війни проти України? Надсилайте свої пропозиції на електронну пошту info@nazk.gov.ua.

Разом ми можемо сповільнити та зупинити військову машину та забезпечити, щоб спорт не використовувався для підживлення військової агресії та фінансових злочинів.

З новим розділом можна ознайомитись за посиланням.

Посилання скопійовано

Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Викрали майна на 2 млн грн, яке призначалося військовим та мешканцям деокупованих територій: зл...

Прочитайте повну статтю

Бавовняні футболки та теплий одяг: працівники сервісних центрів МВС передали допомогу військово...

Прочитайте повну статтю

Історія сталевої міці

Прочитайте повну статтю

Сергій Марченко: Впровадження належних реформ є основою для розвитку співпраці з міжнародними п...

Прочитайте повну статтю

Національний банк захищатиме в суді правомірність рішень про відкликання банківської ліцензії т...

Прочитайте повну статтю

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко взяв участь у Діалозі високого рівня ІІ «Добре демократич...

Прочитайте повну статтю

ВАКС ухвалив рішення про часткове задоволення позову Мін’юсту до ПАТ «Авіаційний комплекс ім.С....

Прочитайте повну статтю

Окупанти обстріляли дитсадок в Херсоні та передмістя: є загиблий та поранені

Прочитайте повну статтю