Сенсація

Виробництво електролізерів та зобов’язання ЄС щодо збільшення відповідних виробничих потужностей в десятки разів до 2025 року


Травень 10
16:52 2022

У четвер, 5 травня, європейські виробники електролізерів зобов’язалися збільшити свої виробничі потужності в десять разів – до 17,5 ГВт на рік до 2025 року – в рамках спільної декларації з Європейською комісією в Брюсселі.

Спільна декларація була узгоджена під час саміту з питань виробництва електролізерів у Брюсселі та підписана 20-ма Генеральними директорами у зазначеній галузі та Комісаром ЄС з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретоном.

«Сьогодні відповідна галузь погодилася на десятикратне збільшення виробничих потужностей електролізерів у Європі. Комісія підтримуватиме це важливе промислове масштабування для промислового лідерства в технологіях «чистої» енергії майбутнього», – сказав Бретон.

Збільшення потужності дозволить щорічно виробляти 10 мільйонів тонн відновлюваного водню в Європі до 2030 року, йдеться у заяві Комісії.

Ціль узгоджується з планами, які були представлені в березні виконавчою владою ЄС щодо припинення залежності Євросоюзу від російського газу «задовго до 2030 року» та прискоренням переходу на «чисті» джерела енергії.

Березневий план під назвою REPowerEU передбачає подвоєння цілі ЄС щодо виробництва водню до 10 мільйонів тонн до 2030 року, виконання якої, за словами Бретона, потребує великої кількості електролізерів для виробництва водню.

Щоб підтримати швидке розширення галузі, спільна декларація містить зобов’язання виконавчої влади ЄС, а саме  створення сприятливої нормативної бази, полегшення доступу до фінансування та сприяння ефективним ланцюгам поставок.

У спільній заяві йдеться, що це включає «законодавчу пропозицію щодо прискореного видачі дозволів для проектів у сфері відновлюваної енергетики», а також прискорення розгляду повідомлень про державну допомогу, надісланих до Брюсселя. Виробники електролізерів, зі свого боку, зобов’язані подавати заявки лише з високоякісними проектними пропозиціями, які повністю відповідають кліматичним цілям ЄС.

Йон Андре Льокке, Генеральний директор Nel Hydrogen і президент Hydrogen Europe, назвав цей день «історичним днем» для електролізерної промисловості ЄС.

«Настав час переходити від слів до діла», – додав він у Twitter , попереджаючи, що «не буде прискорення виробництва електролізерів у Європі без належної регуляторної та фінансової підтримки».

Залежність від сировини

Однією з ключових проблем попереду є доступ до сировини для виробників електролізерів, які часто конкурують з іншими галузями «чистих» технологій за дефіцитні ресурси. «Багато видів цієї сировини зазнали значного зростання цін протягом останні місяців», і ЄС «стратегічно залежить» від неї», – йдеться у заяві.

Щоб пом’якшити проблеми залежності, у спільній декларації сказано, що Комісія буде намагатися укласти подальші партнерські відносини щодо постачання сировини з іноземними країнами та працювати з галуззю у таких сферах, як «стратегічні джерела, переробка, вторинна переробка та можливе заміщення» ключової сировини.

ЄС є світовим лідером у виробництві електролізерів. Хоча електролізери китайського виробництва є дешевими, самі китайські виробники також вважають їх менш ефективними та надійними, повідомляє Recharge, спеціалізоване новинне видання.

«Німецькі та європейські компанії мають чудові можливості для виробництва ключових компонентів для виробничо-збутових ланцюгів водневої економіки – транспортних засобів, транспортних рішень, електролізерів, паливних елементів», – сказала Вероніка Грімм, економіст, яка входить до водневої ради Німеччини.

Bosch, німецький промисловий гігант, є серед компаній, які найкраще можуть конкурувати на світовому ринку електролізерів. Раніше цього тижня інженерно-технічна компанія оголосила про інвестиції в розмірі 500 мільйонів євро в дослідження компонентів водневого електролізера.

«Ми хочемо підтримати швидкий розвиток виробництва водню в Європі за допомогою технологій Bosch», — сказав Генеральний директор Bosch Стефан Хартунг 4 травня, додавши, що його компанія використає свій досвід у паливних елементах, щоб стати світовим лідером.

Декларація: https://ec.europa.eu/docsroom/documents/50014

Джерело: https://www.euractiv.com/section/energy/news/eu-electrolyser-industry-commits-to-boost-manufacturing-capacity-tenfold-by-2025/

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Держгеонадра оголосили восьмі аукціони в 2024 році

Прочитайте повну статтю

Представники Мінфіну та ДПС взяли участь у міжнародному навчально-практичному семінарі з питань...

Прочитайте повну статтю

Денис Малюська та Олександр Банчук взяли участь у пленарному засіданні Робочої групи ОЕСР

Прочитайте повну статтю

Андрій Гайченко: Посилюємо кіберзахист науково-дослідних центрів Міністерства юстиції України

Прочитайте повну статтю

Кабмін спростив процедуру перетину державного кордону аварійно-рятувальними формуваннями

Прочитайте повну статтю

Вербували підлітків для вчинення диверсій: Нацполіція спільно з СБУ викрила схему російських сп...

Прочитайте повну статтю

«Поради «Байкера»: автоматичний зовнішній дефібрилятор, де його знайти, якщо він терміново знад...

Прочитайте повну статтю

Шестеро поранених - поліція Донеччини документує наслідки нічної атаки на Селидове

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь