Віталій Коваль обговорив з міжнародними партнерами розвиток реформи меліорації
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з делегацією Агентства США з міжнародного розвитку USAID, з Проектом «Програма USAID з питань аграрного та сільського розвитку (АГРО)» та представниками проекту Місії USAID в Україні «Harvest» («Врожай»).
У зустрічі також взяли участь перший заступник Міністра Тарас Висоцький, заступниця Міністра Оксана Осьмачко.
Сторони обговорили напрями співпраці, зокрема, підтримку USAID щодо впровадження іригаційної реформи в Україні.
Міністр відзначив, що впровадження іригаційної реформи в Україні – один із пріоритетів Мінагрополітики.
«Маємо великі проблеми внаслідок руйнування Каховської ГЕС і зміни клімату. Сьогодні 5 регіонів України мають проблеми з постачанням води. На цей час 1,5 млн гектарів сільськогосподарських земель потребують зрошення, і ці площі із часом тільки збільшуватимуться», - зазначив Віталій Коваль.
За його словами, необхідно скоординувати і синхронізувати зусилля для ефективного впровадження реформи, яка необхідна для сталого розвитку агросектору. Віталій Коваль також наголосив, що реалізація реформи меліорації сприятиме переходу України до агроіндустріальної країни, пришвидшить розвиток глибинної переробки та галузі тваринництва. Це головні пріоритети Мінагрополітики сьогодні.
Крім того, Міністр подякував представникам Агентства США з міжнародного розвитку за підтримку аграріїв. Зокрема, за надання зернових рукавів для зберігання врожаю для фермерів з прифронтових територій. Віталій Коваль відзначив, що програму підтримки аграріїв треба модернізувати. Наразі фермери дуже потребують мобільних сушарок, тралів для перевезення комбайнів, щоб в цілому покращити ланцюги поставок. Також необхідно будувати сховища для зберігання продовольства.
Зі свого боку представники USAID (АГРО) та проекту Місії USAID в Україні «Harvest» зазначили, що продовжують активно працювати над підтримкою реформи меліорації та розвитку організацій водокористувачів. Наразі в Україні створено 53 ОВК. Також окреслили плани щодо розвитку ОВК на 2025 рік. Основна мета проектів - підтримка ОВК, розширення площ зрошувальних земель. Зокрема, перевести 50 тис. га на сучасні методи обробки, що розширює їх стійке зрошення та дренаж. Також провести інвентаризації об’єктів меліоративних мереж ОВК, розробити документацію для реконструкції існуючих мереж та провести її, забезпечити необхідним обладнанням зареєстрованих ОВК.