Вивозили людей із затоплених районів та потрапили під ворожий обстріл: херсонські поліцейські повернулись до служби після реабілітації


Жовтень 06
21:15 2023

Після 4-місячного лікування поліцейські сектору превенції поліції Херсонщини Олександр та Сергій повернулись до роботи.

До повномасштабного вторгнення правоохоронці несли службу на лівобережжі Херсонщини. Після того, як ЗСУ звільнили Херсон, капітани поліції Сергій та Олександр несли службу в найбільш постраждалому через російські обстріли та затоплення від підриву Каховської ГЕС мікрорайоні "Корабел" або Острові як його ще називають місцеві.

Ця територія і нині потерпає від щоденних збройних атак російської армії, позиції якої розташовані на тому березі Дніпра. Поліцейські патрулювали мікрорайон, приймали від населення повідомлення про правопорушення, реагували на них, виїжджали на місця обстрілів, фіксували наслідки та допомагали постраждалим.

Через російську агресію на Острові пошкоджено чимало приватних та багатоповерхових будинків, приміщень установ та освітніх закладів. Ворог періодично атакує поліцейські екіпажі. Зокрема, й із безпілотників, скидаючи боєприпаси прямо на правоохоронців.

Так само було і в день, коли росіяни підступно підірвали Каховську ГЕС та спричинили повне затоплення прибережних мікрорайонів. Це сталося вночі 6 червня. Уже о 6-й годині ранку поліцейські проводили оповіщення та вивозили мешканців Острова до евакуаційних автобусів. Ворог обстрілював евакуаційні групи, під вогнем перебували рятувальники, волонтери, поліцейські та лікарі.

Саме під час перших годин рятувальної операції Сергій та Олександр потрапили під удар російської армії.  Олександр згадує - людей доводилося вмовляти евакуюватися. Місцеві не хотіли вірити, що їх мікрорайон піде під воду.

"Уже о 10 годині ранку приватні будинки були у воді. Приблизно в той час нам надійшло повідомлення, що в одному з будинків залишився чоловік похилого віку, який був маломобільний. Ми поїхали за викликом, автомобіль залишили на площі, одягнули гідрокостюми та рушили на перевірку. На щастя, дім був порожній, як потім стало відомо, чоловіка вивезла раніше інша група. Коли ми повернулися до автомобіля, то російські військові скинули у цей район два боєприпаси з дрону, влучання були поблизу нашого автомобіля", - каже Олександр.

Обидвоє поліцейські отримали тяжкі вогнепально-уламкові поранення та не могли покликати на допомогу. Їх врятували колеги зі спецпідрозділу, які теж перевіряли той район, почули звуки вибухів та прибули на місце.

Сергія та Олександра госпіталізували. Їм знадобилось 4 місяці на відновлення. Лікування та процес реабілітації були складними та довгими. Але поліцейські все ж повернулись на службу у поліцейську дільницю мікрорайону "Корабел", щоб продовжити допомагати людям. 

Правоохоронці запевняють - службу на Острові не покинуть, поки там лишаються мирні, які потребують підтримки та захисту.

Національна поліція України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю