Виявлені порушення у кожній третій декларації, впровадження швидких перевірок та перший випадок цивільної конфіскації за матеріалами НАЗК: результати роботи за напрямом фінансового контролю 


Лютий 03
12:09 2022

Фінансовий контроль статків посадовців – саме той напрямок роботи, з яким громадяни найбільше асоціюють Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

Складові цього напряму – це перевірка декларацій, контроль за своєчасністю їх подання, моніторинг способу життя посадовців, а також проведення спецперевірок перед призначенням на державну посаду.

«Минулого року НАЗК завершило повну перевірку 1026 декларацій та виявило недостовірні відомості у кожній третій декларації на загальну суму понад 1,2 млрд гривень. Зокрема виявлено порушення у деклараціях двох міністрів, шести суддів вищих судів, 35 народних депутатів. Проте найважливішим є те, що ми суттєво змінили підхід до перевірки декларацій, впровадили новації, які у найближчій перспективі не дозволять потрапляти корупціонерам на державні посади», – зазначає заступник Голови НАЗК Роман Сухоставець. 

Які інновації впровадило НАЗК за напрямом фінансового контролю?

Минулого року у рамках напряму НАЗК зробило три важливі зміни для побудови доброчесної держави:

Чому це важливо? Деякі посадовці навмисне не зазначали інформацію про свої статки у деклараціях, вважаючи, що до них «не дійде черга НАЗК». Проте ІТ-інструменти швидко виявляють подібні порушення, а невелика тривалість перевірки дозволяє оперативно передавати інформацію про ознаки порушення до правоохоронних органів або суду.  

Такий підхід вже довів свою ефективність. У 80% декларацій, які пройшли швидку перевірку, виявлено ознаки кримінального або адміністративного порушення.  Загальна сума недостовірних відомостей – 127,7 млн гривень.

Чому це важливо? Така практика допоможе запобігти тому, аби недоброчесні люди потрапляли на державні посади.

Чому це важливо? Це перші кошти, які надійдуть до бюджету України за допомогою інструмента цивільної конфіскації необґрунтованих активів. По-суті, він дає старт позитивній практиці застосування інструмента.

Також у 2021 році НАЗК підготувало 12 матеріалів про виявлені під час перевірки декларацій ознаки необґрунтованості активів та незаконного збагачення на загальну суму 84,8 млн гривень. Матеріали передано до САП для звернення до ВАКС з позовом про визнання активів необґрунтованими та стягнення їх у дохід держави.

Інші результати за напрямом у 2021 році

Також затверджено Порядок заповнення та подання декларації. Вперше у декларантів з’явилася повноцінна заюстована інструкція про те, як правильно заповнювати кожен розділ декларації.

Нагадуємо, що детально ознайомитися з результатами роботи НАЗК можна у розділі «Моніторинг діяльності НАЗК».

Посилання скопійовано

Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Привітання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг з Днем енергетика

Прочитайте повну статтю

Одеські рятувальники стали чемпіонами України з пожежно - прикладного спорту

Прочитайте повну статтю

Програма ФАО з розмінування охопить ще дві області України

Прочитайте повну статтю

В Ізмаїлі відкрили меморіальну дошку на честь гвардійця В’ячеслава Кулі

Прочитайте повну статтю

У Верховній Раді України відбулася зустріч керівництва Парламенту та голів депутатських фракцій...

Прочитайте повну статтю

Естафету Різдвяних колядок приймає Вінницький ліцей МВС

Прочитайте повну статтю

Кабінет Міністрів України схвалив два законопроєкти, розроблені МВС України, щодо вдосконалення...

Прочитайте повну статтю

Обстріл Харкова ворожими безпілотниками: 8 постраждалих, серед них - дитина

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь