Впроваджено інноваційні рішення щодо дерегуляції та цифровізації процесів господарської діяльності у системі управління охороною праці


Листопад 16
17:00 2021

За ініціативи Державної служби України з питань праці 11 листопада 2021 року можна вважати початком цифровізації системи управління охороною праці. Цього дня Міністерство юстиції України зареєструвало наказ Міністерства економіки України «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці» від 28.10.2021 № 839-21 (далі – Наказ).

Наказ передбачає можливість організації роботи в системі управління охороною праці, зокрема створення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, оброблення, використання та знищення різних видів документів, які сьогодні регламентовано численними нормативно-правовими актами з охорони праці, шляхом запровадження електронного документообігу, що сприятиме зниженню навантаження на суб’єктів господарювання.

Впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці має виключно альтернативний варіант чинному законодавству з охорони праці, а саме роботодавець має право вибору у який спосіб здійснювати на підприємстві документообіг у системі управління охороною праці – в паперовому чи електронному.

Також в умовах пандемії COVID-19 роботодавці мають потребу в нових інструментах, що дають можливість, у тому числі віддалено, ухвалювати необхідні рішення з урахуванням тих викликів, які перед бізнесом ставить «коронакриза» та пов’язані з нею карантинні обмеження.

Запровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці дозволить роботодавцям:

економити кошти, призначені для купівлі копіювально-розмножувальної техніки й витратних матеріалів для неї, її ремонту, а також зменшити витрати на зберігання паперових документів;

підвищити продуктивність праці;

оптимізувати та покращити комунікації, як внутрішні, так і зовнішні;

забезпечити проведення онлайн навчання та інструктажів на виробництві в умовах пандемії;

захистити документи від несанкціонованого доступу та розмежувати права доступу співробітників до інформації тощо.

Перевага електронного документообігу над традиційним є безперечною, адже основною проблемою традиційної технології управління документообігом є практична неможливість централізовано відслідкувати рух документів підприємства.

У процесі зменшення регуляторного навантаження на бізнес доволі часто виникає ситуація, коли дерегуляція дає зворотній ефект – життя та здоров’я українських працівників опиняється в небезпеці. Цей Наказ спрощує роботодавцям виконання вимог законодавства про охорону праці, жодним чином не зменшуючи обов’язку щодо забезпечення належних умов праці.

Відтепер кожен суб’єкт господарювання, який має бажання і готовий до цього, може перевести всі процеси, що потребують документування, або лише їх частину в електронну форму.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Новий рекорд Німеччини: двоє рибалок впіймали гігантського сома довжиною 281 см та вагою 96 кг

Прочитайте повну статтю

Нове розслідування Єльського університету викриває довгострокову програму Росії з примусового у...

Прочитайте повну статтю

Оновлено критерії оцінки ризику надавачів фінансових послуг та їх суспільної важливості

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук проінформував про результати пленарного засіданн...

Прочитайте повну статтю

Курахове: як «Білий янгол» рятував з пекла дітей

Прочитайте повну статтю

Сайт НААУ підлаштували під потреби слабозорих

Прочитайте повну статтю

У «Голосі України» оприлюднено перелік кандидатів на посади членів ВРП для обрання з’їздом судд...

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 103 від 3 грудня 2...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь