Сенсація

Всесвітній день середовища проживання


Жовтень 06
15:00 2023

Щороку 6 жовтня відзначається свято, що має велике екологічне значення - Всесвітній день середовища проживання (World Habitat Day). Свято було затверджене Бернською конвенцією, яку прийняли в 1979 році з ініціативи Ради Європи. Рішення про відповідну угоду було прийнято Ради міністрів Ради Європи в 1976 році. Конвенція була відкрита для підписання з 19 вересня 1979 року та набула чинності з 1 січня 1982 року. На поточний момент конвенцію підписали 40 держав, що входять до складу Ради Європи, Європейський Союз та чотири африканські держави (Буркіна-Фасо, Туніс, Марокко та Сенегал). Україна ратифікувала Конвенцію 29 жовтня 1996 року. В конвенції містяться положення про збереження місць проживання, охорону флори і фауни, а також про методи полювання та знаряддя лову, які підлягають забороні.

В 1998 році під егідою Бернської конвенції було створено «Смарагдову мережу» територій, що мають особливе природоохоронне значення. Це території країн, що ратифікували Конвенцію, у тому числі і Україна.

Для встановлення правових та організаційних засад визначення територій Смарагдової мережі та управління ними в Україні, збереження біорізноманіття, збереження природних оселищ та видів фауни і флори, що підлягають особливій охороні, Комітет здійснює активне опрацювання відповідної законодавчої ініціативи «Про території Смарагдової мережі».

В сучасному світі людина своєю діяльністю вже давно впливає на природу, змінюючи її. З кожним роком у світі все більше природних територій піддаються змінам у зв’язку зі зростанням міст, видобутком корисних копалин, будівництвом заводів тощо.

Значного негативного впливу завдають руйнівні дії російської агресії на середовища природного проживання, зокрема, пошкоджуються природні оселища тварин, руйнуються екосистеми, ареали зростання рідкісних та червонокнижних рослин. Під загрозою знищення перебуває значна територія Смарагдової мережі, яка створена задля збереження видів та оселищ. Ці території мають важливу роль для захисту біорізноманіття та збереження клімату. Ареали деяких рідкісних і ендемічних видів і оселищ опинилися в зоні активних бойових дій, що загрожує їхньому існуванню, наприклад це цілинні нерозорані степи, крейдяні схили на Донеччині, приморські оселища у південних областях, болота на півночі.

Користуючись нагодою, закликаємо дбати та берегти природні середовища проживання.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії