Всеукраїнський антикорупційний муткорт 3.0: студенти-правники покращили свої антикорупційні навички


Листопад 21
15:05 2023

Збірна команда студентів із ЛНУ ім. Франка та Українського Католицького Університету «RONAVI» перемогла у Всеукраїнському антикорупційному муткорті (ВАМ), який реалізовано втретє за участі НАЗК, НАБУ, САП, ВАКС, УКУ спільно з Антикорупційною ініціативою ЄС (EUACI)  та ПРООН. Цьогоріч захід присвячений Юлії Шевченко, працівниці НАЗК та судді муткорту у 2021 році, яка загинула захищаючи Україну від агресора.  

Серед 153 команд з 23 областей України було відібрано 10 кращих, які успішно впоралися з вирішенням ситуаційного кейса. 16-18 листопада у Львові відбувся оффлайн-етап змагань, темою одного з етапів яких стала цивільна конфіскація. 

Протягом трьох днів учасники брали участь у тренінгах від детективів НАБУ з проведення обшуків із залученням вимог кримінального і кримінально-процесуального права, а також як позивачі та відповідачі у тренінгах із судових засідань у справах щодо визнання активу необґрунтованим від суддів ВАКС та представників НАЗК.

“Інститут цивільної конфіскації працює, хоча і є одним із найновіших механізмів в українській практиці. Він покликаний стягувати в дохід держави незаконно отримані активи та дохід від них, а завдяки його реалізації в цивільному процесі, а не кримінальному, дозволяє здійснити такі стягнення оперативно, не чекаючи роками. Досвід впровадження цього інструменту молоді правники переймали ці три дні й ми вітаємо команду-переможця. Для НАЗК проект ВАМ – це про створення нашого спільного майбутнього, про людей, про спільні процеси, нові ідеї та нестандартні рішення” – зазначив заступник Голови НАЗК, Ярослав Любченко, який став одним із суддів змагань.

“Це не просто змагання, це створення кращого суспільства з верховенством права та справедливістю. EUACI підтримує проект від самого початку, вже 3-й рік поспіль. Ми дуже цінуємо, що робимо цей проект разом з нашими партнерами – антикорупційними органами. Дуже приємно, що вони надають пріоритет роботі з молоддю і надають своїх найкращих експертів – детективів, прокурорів, суддів, які діляться своїми знаннями та досвідом з молоддю”, – Аллан Паг Крістенсен, керівник Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні. 

Довідково:

Всеукраїнський антикорупційний муткорт організовано НАБУ, НАЗК, ВАКС, САП, УКУ за сприяння ПРООН в Україні у межах проекту EU4 Recovery за фінансової підтримки ЄС та за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), провідної антикорупційної програми в Україні, що фінансується ЄС, та співфінансується і впроваджується МЗС Данії. 

Нагадаємо, що на Навчальній платформі НАЗК ви можете знайти курси за різними напрямками, що будуть корисними для студентів, антикорупційних уповноважених та всіх охочий поглибити знання у публічній службі та антикорупційних інструментах.

Посилання скопійовано

Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Викрали майна на 2 млн грн, яке призначалося військовим та мешканцям деокупованих територій: зл...

Прочитайте повну статтю

Бавовняні футболки та теплий одяг: працівники сервісних центрів МВС передали допомогу військово...

Прочитайте повну статтю

Історія сталевої міці

Прочитайте повну статтю

Сергій Марченко: Впровадження належних реформ є основою для розвитку співпраці з міжнародними п...

Прочитайте повну статтю

Національний банк захищатиме в суді правомірність рішень про відкликання банківської ліцензії т...

Прочитайте повну статтю

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко взяв участь у Діалозі високого рівня ІІ «Добре демократич...

Прочитайте повну статтю

ВАКС ухвалив рішення про часткове задоволення позову Мін’юсту до ПАТ «Авіаційний комплекс ім.С....

Прочитайте повну статтю

Окупанти обстріляли дитсадок в Херсоні та передмістя: є загиблий та поранені

Прочитайте повну статтю