Вячеслав Штучний: Діджиталізація та інновації мають щоденно допомагати в роботі Парламенту


Лютий 09
22:10 2022

У Верховній Раді України відбулася Інтерактивна панельна дискусія «Парламент ДІЄ: цифрове майбутнє та інновації в роботі Верховної Ради України». Учасники обговорювали можливості майбутньої співпраці в напрямку цифрової трансформації українського Парламенту.

Керівник Апарату Вячеслав Штучний розповів, що за результатами останніх досліджень сайт Верховної Ради України увійшов до трійки лідерів парламентів світу з відвідуваності.

З початком пандемії Парламент швидко відреагував на ситуацію, що склалась. Апарат та народні депутати частково перейшли на дистанційний формат роботи, в тому числі і в комітетах.

До віддаленої роботи має бути готовим і формат пленарних засідань. Для цього потрібні і законодавчі зміни, і серйозне технічне забезпечення. Важливим питанням є кібербезпека.

«Нещодавно відбулися кібератаки на сайти низки державних органів, через що їхні сайти перестали працювати. Крім порталу Верховної Ради. Ми встояли та відбили атаки», - зазначив Вячеслав Штучний.

Серед запланованих проектів діджиталізації є і допуск до приміщень Парламенту за допомогою інноваційних рішень. Зараз йде обговорення щодо необхідності впровадження програмного забезпечення та мобільного додатку, який забезпечить зручність та контроль за використанням автотранспорту Верховної Ради. 

Окремої уваги заслуговує питання щодо доступу до будівель Верховної Ради України маломобільних груп населення.  

Слід зазначити, що в будівлі по вул. М.Грушевського, 5 протягом останніх років було встановлено систему підйому для таких громадян – через деякий час після того, як ми побачили, що учасників заходів до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями піднімали на руках на третій поверх. В інших будівлях подібне обладнання також є, але наше завдання – забезпечити рівні можливості доступу до всіх без виключення приміщень, і в цьому напрямку ми працюємо.

«У нас є багато проектів, які ми хочемо реалізувати. І розуміємо, що діджиталізація – це не лише розпорядження Голови Верховної Ради чи Керівника Апарату. Це системна робота, прикладом якої є впровадження електронного документообігу», – зазначив Вячеслав Штучний.

Довідково: Організатором дискусії є Програма USAID «РАДА: наступне покоління». Мета заходу – обговорити можливі вектори та майбутню співпрацю в реалізації ідеї цифрової трансформації українського Парламенту.

У дискусії також взяли участь: Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, Директор Офісу демократії та врядування USAID в Україні, Молдові та Білорусі Марк Елінгстад, народні депутати України Вікторія Подгорна, Павло Фролов, Олександр Федієнко, керівник Управління комп’ютеризованих систем Олексій Сидоренко та Директор програми «Рада: наступне покоління» Ігор Когут.

Під час дискусії піднімалися питання щодо цифровізації та нової якості парламентаризму; інноваційного оновлення Парламенту; готовності Апарату Верховної Ради України розробити дорожню карту цифрової трансформації Парламенту; забезпечення е-інструментами народних депутатів та їхніх помічників тощо. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Проводиться добір кандидатів на посади в Департамент, який планується утворити

Прочитайте повну статтю

Заходи на об’єктах меліоративної інфраструктури тривають

Прочитайте повну статтю

Поточний стан справ та майбутнє арештованих майже 18 тисяч вагонів: результати наради АРМА та А...

Прочитайте повну статтю

39,4 мільярдів гривень отримали 7 616 агрогосподарств цьогоріч за програмою «Доступні кредити 5...

Прочитайте повну статтю

Павло Фролов: У проєкті Держбюджету-2025 передбачено захист усіх, хто цього найбільше потребує

Прочитайте повну статтю

У Сервісному центрі МВС Кривого Рога з'явився новий автомобіль

Прочитайте повну статтю

Прем'єра фільму «1000 днів волі» від МВС України в ефірі телемарафону 19 листопада о 17:25

Прочитайте повну статтю

Увага! В Україні погіршення погодних умов

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь