Взаємодія дипломатів і енергетиків для позбавленням від енергозалежності
Держгеонадра закладають підґрунтя для сталого розвитку економіки держави та імпортозаміщення
Сьогодні в нашій країні відзначають два професійні свята – День енергетика України та День працівників дипломатичної служби України. Важко переоцінити значення їхньої роботи для кожного із нас і для країни в цілому.
Завдяки невтомній праці енергетиків створюються найнеобхідніші блага – тепло та мобільність. Паливно-енергетичні ресурси – ключовий чинник успішного розвитку економіки. Енергетика безпосередньо пов’язана із зовнішньою політикою, безпекою нашої держави та громадян.
«Уряд поставив амбітне завдання: позбутися від енергозалежності до 2030 року шляхом імпортозаміщення. Реалізація зазначених проектів посприяє створенню нових робочих місць, збільшенню відрахувань до бюджетів усіх рівнів, а також може забезпечити бажану енергонезалежність для нашої країни», – зауважив Голова Держгеонадр Роман Опімах.
2020 і 2021 роки стали знаковими в нарощенні вітчизняного видобутку нафти і газу. Підписано 11 угод про розподіл вуглеводневої продукції. Покладено початок розблокуванню Юзівської УРП, яка перебувала в статусі найбільшої «сплячої» ліцензії десятиліття, та освоєнню вуглеводневого потенціалу українського шельфу Чорного моря.
Держгеонадра працюють над популяризацією на міжнародній арені інвестиційних проектів з розробки ділянок надр із покладами паливно-енергетичних корисних копалини і сировини для нетрадиційної джерел енергії та виготовлення акумуляторів. Така робота стала можливою завдяки залученню дипломатичних служб і місій. Результатом може стати розширення доступу до міжнародних фінансових й аналітичних інструментів та інвестицій. Так, Служба разом з UkraineInvest за участі Міністерства закордонних справ України та дипломатичних місій провела серію вебінарів для представників бізнесу з Австрії, Великої Британії, Франції, Канади та США. Їх учасниками стали понад 1000 осіб.
«Дипломати реалізують зовнішню політику та представляють національний бізнес за кордоном. Промоція інвестиційних можливостей у надрокористуванні є важливою частиною роботи Держгеонадр, – повідомив Роман Опімах. – В межах залучення іноземних інвесторів у розробку українських надр ознайомив міжнародні бізнес-спільноти з перспективними ділянками надр, а також для подальшої їх промоції за кордоном провів лекцію для посадових осіб дипломатичної служби з питань економічної дипломатії, які готувалися до відрядження представляти Україну по всьому світу».
Відданість справі, високий професіоналізм і прагнення досягати поставлених цілей посприяють зміцненню економіки та позбавленню від імпортозалежності. Бажаємо енергетикам і дипломатам великих досягнень, націленості на результат і завжди знаходити правильні рішення. Будьте здорові, вірте в успіх!