Як судові експерти Мін’юсту фіксують злочини рф
Три роки тому Сили оборони України звільнили Київщину від російських окупантів. Оборонна операція тривала 38 діб і стала одним із ключових етапів у боротьбі з агресором.
Відразу після звільнення регіону на місце трагедій прибули судові експерти Мін’юсту. Саме вони були серед перших, хто ступив на деокуповану землю, щоб задокументувати воєнні злочини рф, поки сліди ще залишалися.
З того часу вони провели найбільшу судово-експертну експедицію, зібравши докази масових убивств, катувань, руйнувань цивільної інфраструктури — про це розповів заступник Міністерки юстиції України Андрій Гайченко в ефірі телеканалу «Суспільне».
У системі Міністерства юстиції працює 7 науково-дослідних установ судових експертиз, що представлені у всіх регіонах України. Загалом 1035 експертів займаються документуванням злочинів рф та встановленням причетності росіян до цих дій.
Один із ключових напрямів їхньої роботи — дослідження зброї. Фахівці аналізують фрагменти ракет, безпілотників, інших боєприпасів, визначаючи їхнє походження та використання. Також експерти працюють у сфері кібербезпеки, встановлюючи зв’язки хакерських угруповань із міноборони рф.
«За роки великої війни, починаючи з 2022 року, судовими експертами Мін’юсту проведено понад 100 тисяч експертиз для визначення розміру збитків — зруйнованого житла, знищеного майна, пошкодженого автотранспорту. Ми це оцінюємо, систематизуємо і я вірю, що це буде пред’явлено до сплати окупанту», — підкреслив Андрій Гайченко.
Більше про співпрацю з науково-дослідними інститутами, систематизацію величезного обсягу інформації, дослідження зброї та навантаження на судову систему в умовах війни — у відео.