Сенсація

Як використання котелень на біомасі українського виробництва сприятиме енергобезпеці та економічному відновленню?


Вересень 07
15:12 2023

На важливість розбудови української біоенергетики звертає увагу Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва, розкриваючи очевидні переваги, зокрема:

- Заміщення газу та реальна економія коштів бюджету – від 30% до 60%.

Чимало громад переконуються у тому, що котельні на біомасі – дієве вирішення питання енергозабезпечення об’єктів соціальної сфери. Це незалежність від постачання газу, а тепло з місцевих видів палива дешевше.

Вартість паливної складової у виробництві теплової енергії (за даними виробників):

1 Гкал теплової енергії, виробленої з газу ≈ 4800 грн

1 Гкал теплової енергії, виробленої з тріски ≈ 2000 грн

(Дані орієнтовні, виходячи з вологості тріски та калорійності газу).

--------------------------------------

1,95-2,3 м3 тріски ≈ 1 Гкал

(1 м3 тріски ≈ 1000 грн)

1 тис. м3 газу ≈ 8 Гкал (середньорічна ринкова ціна на місяць природного газу за 2022 рік – 37,8 тис. грн /1 тис. м3).

- Розвиток економіки та створення нових робочих місць.

Один з прикладів – котельня, яку відвідала Голова разом із командою Держенергоефективності. Котельня працює на трісці та агровідходах і безперебійно постачає тепло бюджетним закладам. Понад 70% обладнання котельні – українське виробництво.

За даними виробника, встановлення котельні потужністю 1 МВт становить ≈200 тис. євро. Відповідно, 4 МВт ≈ 800 тис. євро, а це інвестиції в національну економіку.

«В масштабах країни мультиплікація таких проектів сприяє розвитку економіки. Попри війну, у 2022 р. в країні реалізовано понад 330 проектів з виробництва теплової енергії з альтернативних видів палива загальною потужністю 235 МВт. Це близько 47 млн євро інвестицій в нашу економіку», - наголосила Ганна Замазєєва.

- Відкриття біржі біопалива

Україна багата на ресурси твердого біопалива. Є потужний агропромисловий сектор. Чимало відходів лісового господарства. А ще достатньо порубкових залишків, гілля тощо, що викидається.

Усе це можна було б реалізовувати на біржі, де були б справедливі ціни і ринкова конкуренція. Це допомогло б впорядкувати розвиток цього напряму, забезпечити стабільне постачання якісної сировини для котелень та біоТЕЦ, а головне - сприяти масштабуванню біоенергетичних проєктів.

«Висновки прості: Використовуємо місцеві види палива - зменшуємо споживання та імпорт дорогого газу, заощаджуємо бюджетні кошти і розвиваємо національне виробництво. Якщо розвивати цей напрям і усувати перешкоди, це вже не просто гасла і стратегії, а реальні кроки для енергобезпеки та відбудови громад», - переконана Ганна Замазєєва.

Управління комунікації і зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь