Яких змін зазнає професійна військова освіта – обговорили в Національній гвардії України
До цього прийшли учасники багатосторонньої зустрічі сьогодні у Головному управлінні Національної гвардії України. Про розуміння понять і особливості системи L-курсів військової професійної освіти у США та Канаді розповіли представники Групи радників з питань доктрини та освіти (DEAG) під керівництвом підполковника Роберта Несбіта та Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади в Україні (операція UNIFIER) під керівництвом П’єр-Люка Лярошеля. Про досвід і труднощі впровадження пілотних курсів за системою НАТО у деяких вишах Збройних сил, які стали першопрохідцями в Україні, розповів полковник Андрій Бестюк, заступник начальника управління доктрин та індивідуальної підготовки Головного управління доктрин та підготовки Генерального штабу ЗСУ.
Попереднє
Наступне
Формат здобуття професійної військової освіти передбачає спочатку навчання на фахових курсах L-1A, L-1B (взвод) та L-1С (рота) тактичного рівня, далі — командно-штабних курсах L-2 (батальйон-бригада), потім — на курсі L-3 для офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня у званнях підполковник-полковник і курсі L-4 вищого керівного складу стратегічного рівня (полковник-генерал).
«Сьогодні ми зосереджуємо нашу увагу на практичній площині впровадження пілотного курсу професійної військової освіти рівня L-1А і L-1B у Київському інституті НГУ. Ми знаємо реалії українського законодавства і що є різниця у підходах до створення навчальних програм у різних країнах Північноатлантичного альянсу. Ми маємо знайти основне і спільне у цих підходах і адаптувати цю систему до українських реалій. Фокус уваги сьогодні зосереджуємо на тактичний рівень освіти, який відповідає рівню бакалавра», – розповів про мету круглого столу начальник управління міжнародного співробітництва Головного управління НГУ полковник Володимир Грабчак.
Іноземні радники не лише пояснили, як імплементовані в навчальні програми L-курси у їхніх країнах, але й розповіли історії з власного досвіду: в чому переваги такої системи та як саме така багатоступенева освіта і певні жорсткі правила відбору кандидатів на посади виправдовує себе у довгостроковій перспективі.
За результатами зустрічі сторони домовилися про створення робочої групи і співпрацю у розробці навчальної програми для Київського інституту НГУ та наступну зустріч на базі вишу.
Ганна Ільченко