Японія зацікавлена підтримувати Україну у сфері енергоефективності та декарбонізації
Японія – одна з найбільш енергоефективних країн у світі із амбітними цілями щодо скорочення викидів СО2 – проявляє зацікавленість щодо співпраці з Україною у зазначених напрямах. Перспективи партнерства обговорила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва разом із представниками Посольства Японії в Україні.
«Україна, попри будь-що, йде шляхом прогресивного сталого розвитку», - наголосила Ганна Замазєєва та окреслили цілі України у сфері енергоефективності.
Окрім цього, Голова звернула увагу партнерів на нагальну потребу України у відновленні громад та їх економік на основі саме принципів енергоефективності, інтеграції відновлюваних джерел енергії, сталого низьковуглецевого розвитку економіки. У цьому напрямку Держенергоефективності вже має низку готових рішень та запланованих ініціатив.
Ганна Замазєєва презентувала японській стороні ключові інструменти, які мають підтримати громади і бізнес у питаннях енергоефективності, а саме:
- Фонд декарбонізації, що стане постійним джерелом надходження коштів (з податку на викиди СО2) на енергоефективні проєкти;
- Національну платформу декарбонізації – головний майданчик, де буде запроваджено цілу низку фінансових інструментів, послуг, а також сучасного обладнання та технологій від світових виробників для громад та бізнесу.
Японські партнери висловили щире захоплення можливостями майбутньої національної платформи декарбонізації, де буде широкий спектр інструментів залучення фінансових ресурсів та провідних технологій.
Сторони досягли попередніх домовленостей щодо необхідності співпрацювати у залученні інвесторів та провідних японських виробників енергоефективного обладнання для роботи на українській платформі декарбонізації.
Управління комунікації і зв’язків з громадськістю