Ярослав Рущишин: Ми не повинні обмежувати українського роботодавця у свободі на глобальному ринку праці
"Вкотре наголосив на важливості спрощення порядку працевлаштування іноземних громадян в Україні, - зазначає секретар Комітету з питань економічного розвитку Ярослав Рущишин.
Минулого тижня на засіданні в рамках парламентського контролю Комітет з питань економічного розвитку заслухав інформацію про діяльність Міністерства економіки України у 2024 році та напрямки діяльності на 2025 рік.
Серед результатів діяльності Міністерства економіки:
З очікуваного зростання ВПП на 3,6% політика «Зроблено в Україні» додала 0,64%;
Ukraine Facility забезпечила 40% зовнішнього фінансування держбюджету - 16,2 млрд євро;
Український експорт товарів у грошовому вимірі зріс на 15%, сягнувши $41,6 млрд.
Говорили також про стимулювання інвестицій у реальний сектор:
через гранти та кредити (програма доступних кредитів 5-7-9; гранти на переробку; страхування від воєнних ризиків);
через доступ до промислової інфраструктури та стимулів (індустріальні парки та підтримка проєктів зі значними інвестиціями).
Міністерство представило перспективи залучення інвестицій в Україну. Маємо надію, що цей блок значно посилиться з прийняттям законопроєкту про публічно-приватне партнерство.
Але все це неможливе без одного - людського капіталу. І якщо конструкт економіки більш-менш зрозумілий, то питання тих, хто безпосередньо забезпечує його роботу, набуває критичного статусу. Сподіваюсь, що 2025 рік стане проривним в питаннях оновлення трудового законодавства, дерегуляції, розширення програм фінансової підтримки для розвитку власної справи.
Поряд з діяльністю новоствореного Міністерства національної єдності України, яке працюватиме над створенням сприятливих умов для повернення українців, ми не повинні обмежувати українського роботодавця у свободі на глобальному ринку праці."