За аквакультурою майбутнє
12 жовтня у Кам’янці-Подільському відбувся Всеукраїнський форум щодо розвитку аквакультури в Україні.
Народні депутати України, керівництво Мінагрополітики, Держрибагентства, місцевих органів влади м. Кам'янець-Подільський, ДУ «МТЦ з аквакультури», міжнародних експертів, представники рибного бізнесу, громадськості та інші об'єдналися для спільного розгляду шляхів розвитку української аквакультури.
Відкриваючи форум, народний депутат України Ігор Марчук відзначив, що розвиток аквакультури з економічної точки зору має дійсно широке поняття, оскільки воно тісно пов’язане з розвитком економіки на місцевому рівні. Саме такі заходи, як сьогоднішній Всеукраїнський форум дають змогу напрацювати практичні кроки з розвитку аквакультури та застосовувати їх на національному рівні.
Аквакультура, сьогодні забезпечує більше половини всіх рибних продуктів, які споживаються у світі. Водночас аквакультура – це не тільки вирощування риби. Це зайнятість населення, диференціація бізнесу та нові технології. Наразі цей сектор виробництва продуктів харчування розвивається найшвидше у світі, і він відіграватиме вирішальну роль, допомагаючи прогодувати населення, яке постійно зростає. Отже аквакультура є одним із флагманів по забезпеченню продовольчої безпеки в цілому.
Величезний потенціал для розвитку аквакультури має й Україна, адже у нас понад 1 млн га водного плеса, це стави і озера, штучні водойми, каскад дніпровських водосховищ, лимани, інші водойми. Практично у кожній громаді є десятки водойм і цей потенціал потрібно використовувати.
Розвиток аквакультури – це симбіоз держави, бізнесу, науки і безпосередньо спеціалістів, адже ми маємо бути у тренді використання нових технологій та розвивати свої», - акцентував заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.
«Для нас важливо, що такого роду заходи відбуваються у нашому місті, тому що вони покращують нашу бізнес активність, економічний розвиток регіону, таким чином наближуючи нашу перемогу. Звичайно завдячуємо нашим Збройним Силам України, що дають нам можливість піднімати економіку України, яка у свою чергу дасть можливість наближати перемогу на фронті. Розвиток аквакультури для нас є особливо актуальним, враховуючи географічне розташування і економічний потенціал нашого регіону», - зазначив Михайло Посітко, міський голова Кам’янець-Подільського.
Зі свого боку т.в.о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок поінформував учасників форуму про основні аспекти розвитку української аквакультури. Зокрема про загальний стан справ в аквакультурі, актуальні проблеми, які потребують невідкладного вирішення, основне регулювання цієї сфери. Водночас представив Концепцію розвитку аквакультури, якою визначено першочергові кроки для стимулювання її розвитку.
Під час форуму йшлося також і про міжнародний досвід розвитку аквакультури, зокрема, в Іспанії, Хорватії, Румунії, Норвегії та Туреччині. Окремо презентовано особливості рибництва та ринку риби у Польщі, наведено приклади формування ланцюжків доданої вартості в аквакультурі цієї країни.
Крім того, увагу учасників форуму було акцентовано на досвіді підтримки аквакультурних підприємств програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), особливостях виробництва продукції аквакультури на ПрАТ «Хмельницькрибгосп», позитивних напрацюваннях у сфері законодавчого регулювання аквакультури в Україні тощо.
«Відповідно до європейського досвіду, виробник за собою формує потужну сировинну базу. Ідеальним результатом нашої діяльності буде, коли біля наших великих потужних виробників збільшиться наша сировинна база, яку будуть постачати і таким чином піднімати економіку», – підкреслив Ігор Клименок, т.в.о. Голови Держрибагентства.
«В Україні за статистичними даними аквакультура займає лише 27 % виробництва рибної продукції, тоді як у світі – понад 51 %. Отже, нам є до чого прагнути, як мінімум до світового показника. Тим більше, що у нас все для цього є – і водне плесо, і переробка рибної продукції, і її експорт, і асортимент», - зазначив, підсумовуючи захід, Віталій Головня.
Презентаційні матеріали форуму за посиланням.
Відеозапис заходу можна переглянути за лінком.
Всупереч усьому лихому – крокуймо шляхом розвитку.
Для відбудови України важливий кожен крок!