За добу СБУ викрила масштабні схеми COVID-фальшувань одразу в трьох обласних центрах України


Листопад 12
12:01 2021

Служба безпеки України системно відстежує та викриває злочини, пов’язані з підробкою COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів. Лише за минулу добу заблоковано злочинні семи у Києві, Харкові та Івано-Франківську. Загалом зловмисники виготовляли по декілька сотень підробок щодня, а їхній «прибуток» становив мільйони гривень.

Співробітники СБУ викрили у столиці масштабну схему з підробки сертифікатів про вакцинацію та результатів ПЛР-тестування.

Виготовлення підроблених документів організувало троє мешканців Київщини. Зловмисники запустили цілу «типографію», яка щодня виготовляла до 20 підробок. Під «офіс» вони орендували 2 квартири у Києві.

Схема проіснувала майже рік. За попередніми підрахунками, її місячні обороти сягали 3 млн грн.

За даними слідства, ділки шукали «клієнтів» через спеціально створений телеграм-канал. Після отримання заявки вони вносили в «документ» персональні дані та друкували фальшивку. Готові замовлення надсилали через популярні поштові сервіси.

Для надання підробкам достовірного вигляду зловмисники наносили на них QR-код, який після зчитування переводив на фіктивний сайт медичного закладу.

Вартість фейкового ПЛР-тесту становила 750 гривень, а сертифікату про вакцинацію – 4500 гривень.

Під час обшуків, проведених за адресами розташування підпільної типографії та мешкання зловмисників, виявлено і вилучено:

Викриття схеми проводили співробітники Управління СБУ у Дніпропетровській області.

На Харківщині СБУ викрила турагентство, яке виготовляло фейкові ПЛР-тести, як «бонус» до путівки.

Служба безпеки України викрила чергову схему підробки результатів ПЛР-тестів на Харківщині. Зловмисники підробляли результати досліджень, у тому числі й QR-коди.

За матеріалами слідства, організували оборудку власники туристичних агентств, які надавали послуги з оформлення документів для виїзду за кордон. «Бонусною» пропозицією ділків були готові ПЛР-тести з «негативним» результатом. За такою «популярною» послугою до них звертались навіть клієнти з інших турагенцій.

Фальсифіковані документи використовувались для швидкого та безперешкодного перетину кордону, а також для ухилення від обов’язкової 14-денної самоізоляції після в’їзду в Україну.

Наразі відомо, що протиправна схема існувала з початку 2021 року. Довідку ділки виготовляли впродовж доби, а її вартість становила 500 гривень. Щомісяця видавалось по декілька сотень таких підробок без проведення обстеження пацієнта та відбору матеріалів для дослідження. Інфікована людина мала змогу вільно отримати негативні результати тестування.

У ході проведених слідчих дій правоохоронці виявили підготовлені до видачі сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів та документацію, що підтверджують незаконну діяльність.

На Прикарпатті СБУ викрила власника мережі турагенцій, який масово виготовляв фейкові ПЛР-тести.

За інформацією СБУ власник трьох туристичних агенцій з Івано-Франківська забезпечував своїх клієнтів повним пакетом документів, необхідних для виїзду за кордон, у тому числі й фейковими довідками про негативний результат ПЛР-тестування на COVID-19.

Для отримання «тесту» подорожуючим не потрібно було відвідувати лабораторії, а лише додатково заплатити майже 500 гривень

За даними слідства, зловмисник виготовляв довідки на бланках двох загальноукраїнських медичних лабораторій. «Посвідчував» фальшивки сканованими печатками медустанов та лікарів.

Для достовірності він створив фейковий вебсайт, який імітував сторінку відомої медичної лабораторії. Після переходу за QR-кодом, сканованим із фальшивки, на «сайті» можна було побачити результати «свого тестування» на офіційному бланку медичної установи.

Під час слідчих дій правоохоронці виявили підроблені довідки з негативними результатами ПЛР-тестів, чорнові записи та банківські картки, через які відбувався розрахунок та інші докази протиправних дій.

Наразі за усіма виявленими фактами вчинення злочинів зловмисникам оголошено підозри.

Викриття протиправної діяльності проводили Управління СБ України в Дніпропетровській, Харківській та Івано-Франківській областях за координації Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

Служба безпеки України вкотре нагадує, що за виготовлення та використання фальшивок передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Рибна галузь втратила досвідченого фахівця своєї справи Івана Чернишука

Прочитайте повну статтю

Японія розпочала постачання Держрибагентству сучасної техніки для експлуатації меліоративних си...

Прочитайте повну статтю

«Відбиття атак ворога, сон у болоті, мороз і миші, що кусали за пальці та з’їдали їжу», – так о...

Прочитайте повну статтю

За апеляцією прокуратури до суворішого покарання засуджено хмельничанина, який ґвалтував та роз...

Прочитайте повну статтю

Керівників ДП «Антонов» судитимуть за перешкоджання законній діяльності військових, внаслідок ч...

Прочитайте повну статтю

Європарламент підтримав створення Ukraine Facility із 39 млрд євро бюджетної допомоги на 2024-2...

Прочитайте повну статтю

Єдиною дієвою стратегією Заходу проти рф має бути рішучість і єдність, — Іванна Климпуш-Цинцадз...

Прочитайте повну статтю

Інформаційний лист № 1/2024: 30+ питань платників податків щодо звітності в режимі Дія Сіті

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь