За матеріалами Держаудитслужби оголошено підозри за незаконне привласнення та реалізацію нафтопродуктів на майже 1 млрд грн


Лютий 12
18:04 2024

Сьогодні, НАБУ, САП і СБУ, за матеріалами перевірки Державної аудиторської служби України, оголосили підозру шістьом фігурантам (зокрема серед них колишній народний депутат) у кримінальному провадженні щодо незаконного привласнення та продажу 97 тис. тонн конфіскованих нафтопродуктів і нанесенні державі збитків в особливо великих розмірах.

З0 вересня 2022 року у рамках розслідування відповідної справи Національне антикорупційне бюро звернулося до Держаудитслужби. Перевірка встановила, що протягом 2013-2014 років на територію України здійснювалося ввезення нафтопродуктів під приводом подальшого їх транзиту, які в дійсності реалізовувалися в межах держави без сплати належних податків, зборів і платежів.

 У 2014 році держава конфіскувала майже 100 тисяч тонн цих нафтопродуктів у структур Сергія Курченка – олігарха часів Януковича, який утік з України до рф. Попри те, що на «нафтопродукти Курченка» було накладено арешт, за сприяння політичного лобі колишнього народного депутата, вони були реалізовані через ДП «Укртранснафтопродукт». Кошти від реалізації речових доказів, відповідно до положень Порядку зберігання речових доказів, мали б надійти до бюджету.

Проте посадовці держпідприємства сприяли продажу нафтопродуктів за суттєво заниженими цінами групі компаній, власником якої був бізнес-партнер ексдепутата. Далі «пальне Курченка» реалізовувалося на заправках цієї ж групи компаній та в інших мережевих АЗС, а отриманий дохід концентрувався у бенефіціарів схеми. В подальшому кошти були освоєні державним підприємством на власні потреби, розміщені в банківських установах.

У 2020 році суд ухвалив рішення про спеціальну конфіскацію на користь держави вищезгаданих нафтопродуктів та грошових коштів, отриманих від їх реалізації. Однак весь обсяг нафтопродуктів та всі виручені від їх продажу кошти на той час вже були привласнені фігурантами кримінального провадження, а державний бюджет отримав збитки у розмірі щонайменше 967 млн грн.

Відео щодо цієї справи дивіться тут.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ухилянти та знищений ворожий комплекс: ситуація на кордоні за добу

Прочитайте повну статтю

«Поїхав на війну з колегами, а повернувся з побратимами», – історія поліцейського про виконані...

Прочитайте повну статтю

Український інститут національної памʼяті відзвітував про роботу у 2023 році

Прочитайте повну статтю

Ми боремося не тільки за гроші для України, а й за прецедент, - Кіра Рудик про конфіскацію акти...

Прочитайте повну статтю

У Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг відбувся круглий стіл на тему: «Ро...

Прочитайте повну статтю

Виступ Віцеспікерки Верховної Ради України Олени Кондратюк до десятих роковин розстрілів на Май...

Прочитайте повну статтю

Віталій Безгін: Головне завдання ТСК щодо ефективності влади в Києві – підготувати законодавчі...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь