Сенсація

Забезпечення належного санітарного та протиепідемічного стану об’єктів, попередження виникнення інфекційних хвороб на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області


Травень 16
18:09 2024

Фахівцями Прилуцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області цього тижня було проведено робочу зустріч-нараду з керівниками Варвинської територіальної громади щодо випадків захворювання на лептоспіроз у Чернігівській області. Зокрема, були надані рекомендації щодо розгляду й вирішення питання проведення профілактичної суцільної дератизації 2 рази на рік (весною та восени) на територіях громади з метою забезпечення належного санітарного та протиепідемічного стану об’єктів, попередження виникнення інфекційних хвороб, заощадження матеріальних витрат на локалізацію та ліквідацію наслідків шкоди, що завдається інфекційними хворобами, гризунами та комахами.

Основний акцент цієї зустрічі було спрямовано на проведення профілактичних дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних заходів у жилих, виробничих та інших приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи надані в користування, а саме: недопущення розмноження гризунів і комах у приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках, забезпечення систематичного проведення дератизації на територіях населених пунктів, у місцях масового відпочинку населення та рекреаційних зонах, здійснення профілактичних дератизаційних заходів.

Здійснення профілактичних дератизаційних заходів – обов’язок як суб’єктів господарювання, так і громадян, адже своєчасна боротьба з гризунами є запорукою вашого здоров’я та здоров’я тварин у вашому господарстві.

Довідково. Лептоспіроз – це небезпечна зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба. Джерелами збудників лептоспірозу є інфіковані тварини (хворі та носії збудника) – переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці та ін.). Від людини до людини захворювання не передається. Захворіти на лептоспіроз можна під час купання, ловлі риби у заражених водоймах, її розробці, сінокосі на зволожених територіях, при догляді за хворими й інфікованими тваринами тощо. В організм людини збудник лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи, рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Вживання інфікованої їжі та води також може спричинити захворювання.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Представники ДПС вивчали досвід литовських колег

Прочитайте повну статтю

У Мін’юсті відбулася чергова зустріч зі Спеціальним доповідачем ООН з питань позасудових страт

Прочитайте повну статтю

Переховували людей від дронів у гаражі: чергова пекельна евакуація з Красногорівки

Прочитайте повну статтю

Гроші за вподобайки: зловмисники розсилають шахрайські повідомлення

Прочитайте повну статтю

«Під час розмінування надзвичайно важливо вберегти життя і здоров’я наших фахівців», – Андрій Д...

Прочитайте повну статтю

Биківня.Територія пам'яті: Інститут презентував проєкт до Дня пам'яті жертв політичних репресій

Прочитайте повну статтю

Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва провела зустріч з представниками Європейського ін...

Прочитайте повну статтю

Процесуальні строки в електронному суді: дайджест судової практики

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь