Замовив убивство бізнес-подружжя: українські та молдовські правоохоронці провели спецоперацію із затримання


Жовтень 06
12:27 2023

Одеські поліцейські спільно із правоохоронцями молдови провели спеціальну операцію із затримання замовника убивства двох осіб.

У вересні цього року українські оперативники отримали від колег Республіки Молдова інформацію щодо підготовки до замовного вбивства. Іноземець підшукував кілера, який за 15 000 доларів ліквідує громадянина України.

Уже за кілька діб правоохоронці ідентифікували потенційних жертв та кілера. Окрім того встановили мотиви та майбутні плани замовника. Як з'ясувалось, іноземець хотів заволодіти бізнесом українця. Тому після ліквідації чоловіка кіллер повинен був вбити його дружину.

До війни замовник орендував приміщення, в якому наразі знаходиться стоматологічна клініка. Після 24 лютого 2022 року він виїхав з України та перестав платити орендну плату, відповідно орендодавець уклав договір із новим клієнтом.

До того ж в ході проведення оперативно-слідчих заходів правоохоронці дізналися про подальші кримінальні плани фігуранта. Після ліквідації подружжя наступною жертвою повинен був стати співвітчизник замовника.

Кілер пішов на співпрацю з правоохоронцями і під їх контролем вів усі перемовини із фігурантом. Як аванс отримав 5 тисяч доларів. Ще 10 тисяч повинен був надіслати після надання доказів вбивства власника клініки. Гроші передавав через посередників: вони залишали їх у вказаному фігурантом місці. Після цього "кілер" отримував повідомлення з координатами.

За сприяння Інтерполу та Європолу українські та молдавські колеги були на постійному звʼязку. Аби врятувати життя потерпілим, українські правоохоронці інсценували викрадення та вбивство стоматолога, а відтак замовник отримав фотопідтвердження і перерахував гроші.

В Одесі правоохоронці затримали замовника злочину - громадянина іншої країни.

Фігуранту повідомлено підозру за ч. 1 ст. 14, п. 11, ч. 2 ст. 115 (Умисне вбивство на замовлення) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 10-ти до 15-ти років або довічне увʼязнення.

Національна поліція України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

​Привітання Голови Ради суддів України з Днем Збройних Сил України

Прочитайте повну статтю

Розпочато реалізацію ініціативи Глави держави із забезпечення житлом Героїв України та їхніх сі...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України зустрівся у межах робочого візиту із членами Палати представників...

Прочитайте повну статтю

На Черкащині рибоохоронцями попереджено масовий мор риби у Кременчуцькому водосховищі

Прочитайте повну статтю

Реєстр зброї та документи закордоном: на засіданні Кабміну прийнято низку постанов, розроблених...

Прочитайте повну статтю

Брав участь у проведенні псевдореферендуму в Херсоні: повідомлено про підозру колаборанту

Прочитайте повну статтю

Прибутку на мільйон гривень щомісячно та товару на 9 млн грн: ліквідовано масштабне підпільне в...

Прочитайте повну статтю

Книга рекордів прикордонника з позивним «Африка»

Прочитайте повну статтю