Заступниця Міністра фінансів України Ольга Зикова взяла участь у засіданні Адміністративної Ради Банку розвитку Ради Європи
Сьогодні, 29 вересня, Заступниця Міністра фінансів України Ольга Зикова взяла участь у засіданні Адміністративної Ради Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ).
Під час зустрічі було обговорено стан співпраці між Україною та БРРЄ, поточну економічну ситуацію в Україні, показники проекту держбюджету на 2024 рік, а також потенційні напрями реалізації спільних проектів щодо залучення коштів на соціальну сферу.
Ольга Зикова зазначила, що навіть в умовах невизначеності економіка України демонструє поступове відновлення. Поточний прогноз передбачає потенційне зростання ВВП до 4.7% у 2023, інфляція знижується - з 26,6% у 2022 році до поточного показника в 8,6%, податкові надходження зросли в номінальному вираженні до довоєнного рівня.
“У 2023 році Україна продовжує зберігати макрофінансову стабільність і перебуває у значно кращій формі, ніж рік тому. Поточна ситуація є стабільною завдяки потужній фінансовій підтримці міжнародних партнерів та ефективній політиці Уряду України. Мінфін продовжує забезпечувати збалансованість бюджету та фінансування критично важливих видатків, зокрема заробітних плат, пенсій, соціальних та гуманітарних виплат”, - підкреслила Ольга Зикова.
Ольга Зикова подякувала міжнародним партнерам за підтримку, яка дозволяє своєчасно та у повному обсязі фінансувати пріоритетні видатки держбюджету. Станом на сьогодні Україна отримала понад 32,6 млрд доларів США фінансової підтримки від міжнародних партнерів від початку 2023 року (64,6 млрд доларів США з 24 лютого 2022 року).
У контексті обговорення держбюджету 2024, Заступниця Міністра фінансів України наголосила, що у бюджеті на наступний рік військові видатки передбачено на рівні 2023 року.
Окрім того, у проекті Закону України на 2024 передбачено збільшення видатків на соціальну сферу, зокрема видатків на освіту, охорону здоров’я та підтримку найвразливіших груп населення України.
В рамках діючого мандату Банку пріоритетними напрямками фінансової допомоги є підтримка соціальних та гуманітарних сфер країн, у яких Банк впроваджує свої проекти. Тому Україна зацікавлена в активній співпраці з БРРЄ та сподівається на подальшу підтримку України Банком.
“З огляду на збереження значних видатків на сектор захисту і оборони, які повністю фінансуються за рахунок внутрішніх ресурсів держбюджету, для нас життєво важливою є подальша підтримка від іноземних партнерів, спрямована на фінансування пріоритетних соціальних та гуманітарних видатків у наступному році. Потреба у зовнішньому фінансуванні на 2024 рік сягає близько 43 млрд доларів США”, - додала Ольга Зикова.
Ольга Зикова наголосила, що Україна продовжує активну роботу над створенням правових умов для реалізації спільних проектів з Банком і готова надалі поглиблювати співпрацю з БРРЄ.
“Приєднання України до Банку в умовах повномасштабної війни у надзвичайно короткі строки є свідченням довіри до нашої держави як до партнера. Впевнена, що всебічний досвід Банку у реалізації соціально важливих проектів допоможе нам забезпечити першочергові потреби, зокрема, у сфері охорони здоров’я та житлової політики,” - додала Заступниця Міністра фінансів.
Довгостроковий соціальний розвиток та відновлення будуть ключовими питаннями у подальшій співпраці між Україною та БРРЄ.
Довідково:
У червні 2023 року Україна завершила процес вступу та стала 43-ю країною-членом Банку розвитку Ради Європи. Співпраця Банку з Україною є однією з цілей Стратегічного плану діяльності БРРЄ на 2023-2027 роки.
Банк розвитку Ради Європи - це багатосторонній банк розвитку, унікальна місія якого полягає у сприянні соціальній згуртованості в 43 країнах-членах по всій Європі. БРРЄ фінансує інвестиції в соціальні сектори, включаючи освіту, охорону здоров'я та доступне житло, приділяючи особливу увагу потребам вразливих верств населення.