Затверджено порядок надання аудиторами інформації про виявлені факти порушень надавачами фінансових послуг, які є підприємствами, що становлять суспільний інтерес


Березень 21
15:01 2023

Національний банк України на виконання вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правових засад провадження аудиторської діяльності в Україні" затвердив порядок надання повідомлень субʼєктами аудиторської діяльності.

Аудитори надаватимуть інформацію про надавачів фінансових послуг, які є підприємствами, що становлять суспільний інтерес. Йдеться про всі банки, всі страхові компанії, а також про небанківські фінансові установи та юридичні особи, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, що є емітентами цінних паперів та/або належать до великих підприємств.  

Зокрема, визначено порядок повідомлення субʼєктом аудиторської діяльності Національного банку про встановлені факти:

Про це йдеться в постанові Правління Національного банку України від 14 березня 2023 року № 22 "Про затвердження Положення про порядок повідомлення субʼєктом аудиторської діяльності Національного банку України про встановлені факти порушення законодавства, суттєвої загрози, наявності модифікованої думки та наявну щодо цих фактів інформацію", яка набирає чинності з 18  березня 2023 року.

Згідно із Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" великими є підприємства, що відповідають щонайменше двом з таких критеріїв: 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь