Заява про екологічні наслідки діяльності капітального ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення М-05 Київ – Одеса, км 428+898 – км 446+578, Одеська область. Коригування
Заява про екологічні наслідки діяльності: Капітального ремону автомобільної дороги загального користування державного значення М-05 Київ – Одеса, км 428+898 – км 446+578, Одеська область. Коригування.
Дійсним проєктом передбачено коригування матеріалів робочого проєкту «Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення М-05 Київ – Одеса, км 428+898 – км 446+578, Одеська область.»
Варіанти розміщення планованої діяльності, а також технологічних процесів не передбачені, оскільки виконується капітальний ремонт існуючої дороги.
Ділянка автомобільної дороги знаходиться в Роздільнянському районі Одеської області.
Прокладання траси прийнято з використанням існуючої дороги.
Початок траси ПК 4298+57,00 прийнятий по вісі існуючої дороги на км 429+857, кінець траси ПК 4463+77,46 прийнятий по вісі існуючої дороги на км 446+378.
Будівельна довжина ділянки капітального ремонту дороги становить 16,52 км.
На підставі даних перспективної інтенсивності руху на розглянутій ділянці відповідно до ДБН В.2.3-4:2015 дорога проєктується згідно норм Іб категорії.
Технічні нормативи для проєктування прийняті згідно з ДБН В.2.3-4:2015 з урахуванням існуючого стану та становлять:
- категорія дороги – Iб;
- розрахункова швидкість: – 110 км/год. ;
- ширина проїзної частини – 6 × 3,75 м;
- кількість смуг руху – 6;
- ширина укріпленої смуги – 0,50 м;
- ширина зупиночної смуги разом з укріпленою смугою – 3,00 м;
- ширина розділювальної смуги – 3,00 м;
- ширина укріпленої смуги на розділювальній смузі – 0,50 м;
- тип дорожнього одягу – капітальний;
- навантаження на вісь – 115 кН.
На ділянці капітального ремонту необхідна вирубка чагарнику вздовж узбіччя. В проєкті складена відомість вирубки, яка погоджена з власником насаджень – Службою автомобільних доріг в Одеській області. Гілки та сучки переробляються на щепу. Вся оброблена деревина вивозиться до місця складування – базу замовника.
Для захисту земляного полотна від поверхневих вод в проєкті передбачається планування території та влаштування водовідвідних канав глибиною не менш ніж 0,3 м, завширшки по дну 0,6 м. Дно та укоси канав укріплюються засівом насіння багаторічних трав по родючому шару товщиною 0,10 м.
Для збирання та відведення поверхневої води до водоскидних споруд проєктом передбачено встановлення за зупиночними смугами водовідвідних бортових каменів.
Для запобігання розмиву узбіччя і укосів земляного полотна на ділянках дороги, де передбачено випуск води, влаштовують водовідвідні споруди, які складаються з направляючих бортових каменів, водоскидів по укосу насипу за межі земляного полотна і гасителів у підошви насипу.
Скиди у водні об’єкти відсутні. Вплив на водне та геологічне середовище не передбачається.
Передбачені заходи по забезпеченню вільного доступу маломобільних груп населення відповідно до ДБН В.2.2-40:2018.
Відстань від автодороги до найближчих житлових будинків – 32 м. Проєктом передбачається встановлення шумозахисного екрану висотою 5 м, не виключаючи фундаменти. Еквівалентні рівні шуму на вказаній сельбищній території біля фасадів житлових будинків при цьому становитиме 55-59 дБА, що майже відповідає допустимим рівням шуму в нічній час доби за умови застосування в будинках спеціальних засобів зниження шуму. Власна звукоізоляція екрану повинна становити не менше 34 дБА.
Негативний вплив планованої діяльності на соціальні умови життєдіяльності та задоволення потреб місцевого населення відсутній.
Згідно завданню на проєктування проєктом передбачено улаштування стоянок і майданчиків для відпочинку та короткочасної зупинки автомобілів ліворуч та праворуч. Проведені розрахунки показали, що перевищення ГДК відсутнє по всіх забруднюючих речовинах.
Проєктований капітальний ремонт не призведе до створення нових джерел впливу на навколишнє середовище чи погіршення існуючого стану. Проєктні рішення направлені на поліпшення експлуатаційних характеристик дорожнього полотна, що в свою чергу, призведе до зниження викидів в атмосферне повітря та зменшення шумового навантаження на ділянці капітального ремонту автодороги.
Під час проведення будівельних робіт буде чинитися короткочасний незначний негативний вплив на наступні компоненти навколишнього середовища: повітряне середовище - за рахунок викидів в атмосферне повітря на протязі незначного часу забруднюючих речовин, які утворюються при виконанні будівельно-монтажних робіт із застосуванням газозварювального обладнання і машинобудівної техніки. Вплив на навколишнє середовище при виконанні будівельних робіт буде мінімальним і розцінюється, як допустимий та тимчасовий, за умови дотримання природоохоронних заходів.
При дотриманні правил безпеки проєктований об'єкт не буде чинити негативного впливу на клімат і мікроклімат, атмосферне повітря, ґрунти, водне середовище, рослинний і тваринний світ, заповідні об'єкти, навколишнє соціальне середовище (населення) та навколишнє техногенне середовище.
Замовник зобов'язується:
- забезпечити кваліфікацію обслуговуючого персоналу відповідно до вимог штатного розкладу й виробничих інструкцій;
- регулярно проводити перевірку знань обслуговуючого персоналу інструкцій і вимог охорони техніки безпеки й навколишнього середовища;
- стежити за санітарною й протипожежною обстановкою території будівельного майданчика;
- стежити за своєчасним вивозом відходів з території будмайданчика;
- здійснювати проєктні рішення відповідно до норм і правил охорони навколишнього середовища і вимог екологічної безпеки на всіх етапах будівництва об'єкта планованої діяльності.
Заява про екологічні наслідки намічуваної діяльності у скороченому вигляді буде опубліковано у засобах масової інформації.