Житомирщина: результати роботи управління фітосанітарної безпеки за ІІІ квартал 2023 року


Жовтень 10
18:15 2023

Спеціалістами Головного Управління Держпродспоживслужби в Житомирській області здійснюється система державних заходів, спрямованих на захист рослин, продукції її переробки, сировини, окремих вантажів, тощо карантинних організмів, які відсутні або обмежено розповсюджені на території держави. А також здійснюється  державний контроль за дотриманням особливого карантинного режиму і проведення заходів з карантину рослин при вирощуванні, вивезенні, ввезенні, перевезенні, зберіганні, переробці, реалізації та використання об’єктів регулювання території області.

Державними фітосанітарними інспекторами за результатами фітосанітарних процедур оформлено 81 карантинний сертифікат, що менше на 12 комплектів ніж за аналогічний період минулого року.

При експорті об’єктів регулювання державними фітосанітарними інспекторами оформлено 6130 фітосанітарних сертифікатів, що більше на 1024  комплектів ніж за аналогічний період минулого року.

Вивезено за межі країни 10670 т кукурудзи, 4410,6т пшениці, 4860,8т сої, деревини 165152,9 м.куб та 2060404,8 м.кв. та ін.

За результатами проведення моніторингу місць вирощування, з яких планується експорт об’єктів регулювання до КНР, державними фітосанітарними інспекторами обстежено 42152,1 га кукурудзи, що на 31891,1га більше ніж за аналогічний період минулого року, сої 2903 га ,що на 1654,3 га більше ніж в 2022 році,240 га ячменю, що на 846,5га менше ніж в минулому році. Обстежено місць зберігання 89814,5 м. кв. , що на 71968,9м.кв. більше ніж за аналогічний період минулого року.

Протягом звітного періоду зареєстровано 26 осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання в Житомирській області.

За звітний період в зонах митного контролю стандартному фітосанітарному контролю підлягало 2106,62692 тонн продовольчих, технічних та промислових матеріалів, що на 215,46 тонн більше, ніж за ІІІ квартал 2022 року, даній продукції дозволено ввезення на територію області. Також оглянуто 67 шт дерев’яного пакувального матеріалу. На м/п «Житомир-центральний» оформлено 9 проєктів нотифікаційних повідомлень.

Спеціалістами відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва протягом ІІІ кварталу було проведено 54 інформаційно-роз’яснювальних  консультацій виробникам насіння та садивного матеріалу.

На протязі ІІІ кварталу 2023 року здійснювався фітосанітарний контроль в  інформаційній системі «Єдине вікно», розглянуто та опрацьовано 100 справ, надано 6 відмов – у 4 справах продукція не підлягала фітосанітарному контролю, та 2 справи – розмитнили вантаж без участі фітосанітарного інспектора.

Впродовж ІІІ кварталу 2023 року видано 96допусків на право роботи з пестицидами та агрохімікатами, та проведено  навчання для 97 осіб.

В ІІІ кварталі 2023 року проведено обстеження посівів сільськогосподарських культур на предмет виявлення шкодочинних організмів на площі 11,1 тис. га. Надано 30 інформаційних повідомлень про стан розвитку та розповсюдження основних шкідників і хвороб с/г рослин.

Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки проведено 8 заходів з метою популяризації знань у сфері карантину рослин і захисту рослин на тему: «Здорові рослини, здорова планета», серед учнів.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю