Звернення до РБО є дієвим способом захисту бізнесу від необґрунтованих кримінальних проваджень - Голова Комітету податкового права НААУ


Листопад 12
17:01 2021

10 листопада у НААУ за ініціативою Комітету з питань митного та податкового права у співпраці з Радою бізнес-омбудсмена відбувся вебінар на тему «Практика РБО: кримінальні провадження у сфері оподаткування».

На початку заходу модератор, Голова профільного Комітету НААУ Яків Воронін звернув увагу на актуальність теми обговорення для адвокатів, які практикують у сфері оподаткування та здійснюють захист клієнтів у відносинах із податковою. Під час виступу адвокат зазначив важливість існування такого консультативно-дорадчого органу, як РБО, що представляє й захищає інтереси бізнесу у державних органах, і закликав звертатися до нього зі своїми скаргами.

Крім того, Яків Воронін розповів про плани діяльності новоствореного Бюро економічної безпеки України: «Незважаючи на те, що лише через декілька тижнів Бюро розпочне свою діяльність, узагальнення аналітичного матеріалу РБО про правопорушення, які впливають на економічну безпеку держави, вже сьогодні є корисними для використання у діяльності детективів БЕБ».

Про особливості розгляду Радою скарг бізнесу в кримінальних провадженнях у сфері оподаткування розповів інспектор Олексій Співак. Він, зокрема, презентував інструменти, які може використовувати РБО у розслідуваннях і навів приклади актуальних справ.

Також представник РБО поділився статистикою досудового розслідування кримінальних проваджень за ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків). За його словами, у 2018 році загалом було відкрито 1099 таких кримінальних проваджень та лише 39 з них було передано до суду з обвинувальним актом, у 2019 – 22 з 852 скарг, а у 2020 – 10 з 910. За період січень – липень 2021 року відповідно 720 кримінальних проваджень, із них було закрито 38, а до суду направлено лише 5 обвинувальних актів.

«З огляду на наведену статистику можна обґрунтовано припустити, що багато кримінальних проваджень щодо ухилення від сплати податків відкриваються у випадках, коли явно відсутній склад злочину за ст. 212 КК України, а досудове розслідування може здійснюватися для вчинення тиску на бізнес. Очевидною є необхідність запровадження нових аналітичних підходів для протидії економічним злочинам і проведення ефективних розслідувань. Також РБО рекомендує заборонити кримінальне переслідування особи за ухилення від сплати податків до остаточного узгодження податкових зобов'язань», – зазначив Олексій Співак.

На завершення учасники погодилися, що тема обговорення є дуже обширною, а тому проведення подібних заходів є необхідним для її всебічного дослідження та узагальнення.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Рибна галузь втратила досвідченого фахівця своєї справи Івана Чернишука

Прочитайте повну статтю

Японія розпочала постачання Держрибагентству сучасної техніки для експлуатації меліоративних си...

Прочитайте повну статтю

«Відбиття атак ворога, сон у болоті, мороз і миші, що кусали за пальці та з’їдали їжу», – так о...

Прочитайте повну статтю

За апеляцією прокуратури до суворішого покарання засуджено хмельничанина, який ґвалтував та роз...

Прочитайте повну статтю

Керівників ДП «Антонов» судитимуть за перешкоджання законній діяльності військових, внаслідок ч...

Прочитайте повну статтю

Європарламент підтримав створення Ukraine Facility із 39 млрд євро бюджетної допомоги на 2024-2...

Прочитайте повну статтю

Єдиною дієвою стратегією Заходу проти рф має бути рішучість і єдність, — Іванна Климпуш-Цинцадз...

Прочитайте повну статтю

Інформаційний лист № 1/2024: 30+ питань платників податків щодо звітності в режимі Дія Сіті

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь