09.09.24 розпочав роботу проєкт технічної допомоги Європейського Союзу Twinning «Інституційна підтримка Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України у впровадженні acquis ЄС, норм та стандартів з безпеки на морі»


Вересень 17
18:03 2024

Дев’ятого вересня 2024 року розпочав свою роботу проєкт технічної допомоги Європейського Союзу Twinning «Інституційна підтримка Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України у впровадженні acquis ЄС, норм та стандартів з безпеки на морі».

Партнер проєкту -  Італійська берегова охорона у консорціумі із зацікавленими італійськими інституціями.

Метою проєкту є забезпечення виконання міжнародних зобов'язань України та гармонізації національного законодавства з нормами Європейського Союзу у сфері контролю державою порту, держави прапора та прибережної держави, морської освіти та охорони людського життя на морі.

Реалізація проєкту Twinning сприятиме посиленню спроможності Адміністрації судноплавства

у здійсненні державного нагляду (контролю) за безпекою на морському транспорті, зміцненню її потенціалу у сфері підготовки і дипломування моряків, забезпечення належного рівня захисту людського життя в акваторіях Чорного та Азовського морів у морській пошуково-рятувальній зоні України.

Строк реалізації проєкту: 24 місяці.

Бюджет проєкту: 1,5 млн. євро.

Проєкт складається з 2-х компонентів:

Компонент 1. Інституційна підтримка Адміністрації судноплавства України у впровадженні норм та стандартів ЄС з безпеки на морі.

У рамках Компоненту 1 діяльність проєкту буде спрямовано на гармонізацію та приведення у відповідність підходів Адміністрації судноплавства України до практик ЄС у сфері моніторингу та аудиту визнаних організацій; оцінки виконання Україною інструментів Міжнародної морської організації; безпеки та запобігання забрудненню з риболовецьких суден; охорони суден, портів та портових засобів; підготовки та дипломування моряків.

Компонент 2. Інституційна підтримка Адміністрації судноплавства у розвитку та вдосконаленні системи  пошуку та рятування на морі 

У рамках цього Компоненту, у співпраці з Казенним підприємством “Морська пошуково-рятувальна служба” (КП МПРС), роботу буде зосереджено на питаннях гармонізації та приведення у відповідність підходів Адміністрації судноплавства України та КП МПРС до практик ЄС з питань підвищення ефективності морських пошуково-рятувальних операцій в акваторіях Чорного та Азовського морів; підтримки Національної системи пошуку і рятування на морі, інформаційної системи моніторингу надводної обстановки і руху морських суден, системи оповіщення суден у пошуково-рятувальному районі України.

Відсьогодні розпочалися дводенні консультації з Італійською береговою охороною щодо розроблення робочого плану з метою ефективного впровадження проєкту Twinning.

Голова Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України Євгеній Ігнатенко привітав учасників заходу, зазначивши, що співпраця з європейськими партнерами дозволить підвищити ефективність роботи української системи морського транспорту, виконання міжнародних зобов'язань України у сфері контролю державою порту, держави прапора та прибережної держави, морської освіти та охорони людського життя на морі. Імплементація міжнародних стандартів також забезпечить більш високий рівень безпеки мореплавства та підготовки кадрів у сфері морської освіти.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

12 жовтня – Всесвітній день мігруючих птахів

Прочитайте повну статтю

Підтримка меліоративних систем: важливі кроки для стабільного функціонування

Прочитайте повну статтю

Осіння риболовля на окуня – гідна альтернатива щуці та судаку

Прочитайте повну статтю

В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності адвокатури під час війни

Прочитайте повну статтю

Понад 3 мільярди гривень збитків країнам Європи й Північної Америки: в Україні судитимуть учасн...

Прочитайте повну статтю

АРМА взяло участь у представленні кіберполігону на базі ДТЕУ

Прочитайте повну статтю

Голова АРМА Олена Дума закликає народних депутатів якнайшвидше внести на розгляд Верховної Ради...

Прочитайте повну статтю

Підписано меморандум між Парламентською спецкомісією та оборонними асоціаціями для стимулювання...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь