1 квітня: Ситуація в енергетиці станом на 20:00
Головне:
Після звільнення все технологічне обладнання Чорнобильської АЕС та всі системи контролю та моніторингу радіаційних показників працюють
Прем’єр Польщі закликає ЄС накласти додаткові мита на енергоресурси з рф
Інспектори Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) прибудуть на всі три атомні станції, що контролюються Україною, а на захоплену військами РФ Запорізьку АЕС – лише після її звільнення
Стабільність інфраструктури
Електроенергія
За минулу добу відновлено електропостачання понад 54,3 тисячам споживачів.
Зокрема, у Київській області – близько 22,9 тисячам, Донецькій – 18,6 тисячам, Харківській – 11 тисячам, Херсонській – 1,5 тисячі, Миколаївській – 338 споживачам.
Станом на 1 квітня в Україні залишаються знеструмленими понад 1301 населених пунктів, загалом понад 925,7 тисяч споживачів.
Все технологічне обладнання Чорнобильської АЕС працює. Також в штатному режимі працюють всі системи контролю та моніторингу радіаційних показників. Це стосується як об’єкту Укриття, так і Сховищ відпрацьованого палива.
Персонал захоплених Запорізької та Чорнобильської АЕС зможе пройти обстеження та реабілітацію в медичних установах ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України».
Газ
Без газопостачання залишаються майже 340 тисяч споживачів.
Споживачі ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” за добу скоротили використання природного газу на 13% — до 49 млн куб. м через потепління. Це найменший показник споживання з початку весни. Найбільше попит знизився у виробників тепла та збутових компаній для потреб населення, найменше — у бюджетних та релігійних організацій, а також промислових підприємств.
Для підприємств ТКЕ знижена ціна газу на обсяг 2 на квітень через оновлення одного з формульних коефіцієнтів. За попередніми розрахунками, вартість палива становитиме на 1791 грн за тис. куб. м менше.
Два населених пункти в зоні обслуговування АТ “Донецькоблгаз” продовжують потерпати від масованих обстрілів російської артилерії. До переліку житла без газопостачання додались ще 35 приватних домоволодінь. Швидким ремонтом, досвідом та відвагою наших спеціалістів із використанням тимчасових бандажів вдалося зберегти газопостачання для 74 домівок.
Задля підвищення надійності ГТС співробітники Золотоніського ЛВУМГ у березні виконали планові ремонтні вогневі роботи на магістральному газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород». Роботи проходили на ділянках, обраних за результатами внутрішньотрубної діагностики газогону, яку минулого року ОГТСУ здійснив спільно з компанією ROSEN Europe B.V.
Міжнародний вимір та санкції
Верховна Рада розширила перелік осіб, до яких може застосовуватися примусове вилучення майна у зв'язку з агресією Росії проти України.
Під націоналізацію майна можуть потрапити фізичні особи-громадяни Росії, а також особи з іншим громадянством, якщо вони мають тісний зв'язок з агресором (живуть там або займаються основною діяльністю).
Також буде можливою націоналізація українців та іноземців, які публічно підтримують російське вторгнення чи заперечують його.
Націоналізувати можна і майно компаній та громадян, які підтримують встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України, та які не зупинили чи не припинили економічну діяльність на території Російської Федерації в період дії воєнного стану в Україні.
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав ЄС накласти податок на всі енергоносії, які імпортуються з росії.
Інспектори Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) прибудуть на всі три атомні станції, що контролюються Україною, а на захоплену військами РФ Запорізьку АЕС – лише після її звільнення. Про це заявив голова НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.
За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Укргідроенерго, Нафтогаз, Енергоатом, Енергореформа.