Керівництво Мін’юсту провело зустріч з представниками Ради Європи


Січень 22
18:15 2025

21 січня 2025 року в Міністерстві юстиції України відбулася зустріч заступника Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Людмили Сугак, заступника Міністра юстиції Олександра Банчука, Уповноваженого у справах ЄСПЛ Маргарити Сокоренко з Лілією Гретасдоттір, головою Департаменту з питань впровадження прав людини, правосуддя та стандартів правової співпраці Генерального директорату з прав людини та верховенства права Офісу Ради Європи в України.

Метою зустрічі стало обговорення подальшої співпраці з Радою Європи, зокрема в межах проєктів міжнародної технічної допомоги. Багаторічна ефективна співпраця Міністерства юстиції та Ради Європи принесла відчутні результати у реформуванні судової, пенітенціарної, кримінальної юстиції, органів прокуратури та системи виконання судових рішень.

Людмила Сугак висловила вдячність за підтримку з боку Ради Європи, зокрема в частині переговорного процесу щодо вступу до ЄС, зокрема:

- за експертну підтримку у проведенні порівняльного постатейного аналізу законодавства ЄС та України в межах офіційного скринінгу за Главою 23 в контексті фундаментальних прав у сферах недискримінації та заходів проти расизму (навчання, залучення експертів);

- експертну підтримку для підготовки представників Міністерства юстиції до участі у двосторонніх зустрічах між Україною та Європейською Комісією;

- підтримку у підготовці Дорожньої карти з верховенства права.

Також вона зазначила, що Міністерство юстиції відіграє ключову роль у підготовці України до вступу в ЄС за розділами 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи», 24 «Юстиція, свобода та безпека» та «Функціонування демократичних інституцій».

Під час зустрічі Лілія Гретасдоттір представила головні досягнення за результатами співпраці та визначила пріоритети для забезпечення подальшого прогресу в підготовці до переговорів про вступ України до ЄС.

Крім того, Людмила Сугак повідомила про початок роботи над Реєстром відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку зі збройною агресією Росії проти України.

Заступник Міністра наголосила на необхідності співпраці за такими напрямами:

- експертна підтримка за переговорними розділами 23 «Судова влада та основоположні права» та 24 «Юстиція, свобода та безпека»;

- сприяння в імплементації Дорожніх карт «Верховенство права» та «Функціонування демократичних інститутів», які охоплюють блок питань, таких як основоположні права та захист прав людини;

- впровадження «Реєстру відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України».

Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко підкреслила важливість допомоги, яку надають європейські партнери у підтримці реформ щодо зміцнення прав людини в Україні: «Рада Європи залишається ключовим та надійним партнером Міністерства юстиції, і ми очікуємо на продовження тісної співпраці з Офісом Ради Європи в України. Ваша експертна та технічна допомога є значним внеском для належного виконання Україною своїх зобов’язань за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод».

Заступник Міністра юстиції Олександр Банчук зазначив, що Мін’юст активно працює над впровадженням в українське законодавство стандартів Ради Європи і має суттєві результати у сфері правосуддя, кримінальної юстиції, ювенальної юстиції та пенітенціарної системи.

Директор Координаційного центру з надання безоплатної правничої допомоги (далі — Координаційний центр) Олександр Баранов зазначив про важливість забезпечення доступу до правосуддя для всіх громадян, зокрема особливо вразливих категорій. Він повідомив, що Координаційний центр наразі працює над удосконаленням системи безоплатної правничої допомоги та розповсюдженням інформації серед громадян про можливість отримання такої допомоги. Серед іншого ним було наголошено на необхідності залучення фінансової підтримки у розширенні мережі моделі «Барнахус» в Україні (спеціалізованого центру по роботі з дітьми, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів), а також підтримки у сфері відновного правосуддя для неповнолітніх.

За результатами зустрічі представники Ради Європи погодилися розглянути озвучені потреби Міністерства юстиції за переліченими напрямами та висловили готовність продовжити співпрацю в межах реалізації існуючих проєктів.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Нові факти у прориві фронту на Харківщині: екскомандувача ОТУ «Харків» затримано

Прочитайте повну статтю

Керівництво Мін’юсту провело зустріч з представниками Ради Європи

Прочитайте повну статтю

Президент України присвоїв звання Героя України чотирьом нацгвардійцям

Прочитайте повну статтю

Одна людина загинула, семеро поранені внаслідок масованого російського удару по Костянтинівці

Прочитайте повну статтю

Поліція Київщини затримала групу зловмисників

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський присвоїв двом прикордонникам звання Героя України з врученням ордена «Золо...

Прочитайте повну статтю

Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє насильство?

Прочитайте повну статтю

Рада суддів України розглянула звернення зборів суддів Господарського суду міста Києва

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь