100 європейських міст зобов’язуються стати кліматично нейтральними до 2030 року
Європейська комісія оголосила, що 100 міст візьмуть участь у програмі швидкого скорочення викидів у міських районах з метою досягнення кліматичної нейтральності до 2030 року.
100 міст походять з усіх 27 країн-членів ЄС, а ще 12 міст із країн, що не входять до союзу, також були відібрані для участі.
Всього 360 мільйонів євро (378 мільйонів доларів США) буде виділено на початку проекту в 2022 і 2023 роках і є надії, що це стимулюватиме подальші інвестиції з приватного сектора.
«Зелений перехід зараз розповсюджується по всій Європі, але завжди потрібні першовідкривачі, які ставлять перед собою ще вищі цілі», – сказала Урсула фон дер Ляєн, Президент Європейської комісії.
«Ці міста показують нам шлях до більш здорового майбутнього і ми будемо підтримувати їх у цьому. Розпочнемо роботу сьогодні.”
Ініціатива отримала понад 370 заявок, міста були обрані, керуючись міцністю їхніх планів та ентузіазму досягти цілі.
Заходи включають прагнення до екологічної мобільності, енергоефективності та зеленого міського планування, а також можливість розбудовувати спільні ініціативи та нарощувати співпрацю з іншими програмами ЄС.
Для реалізації ініціативи було відібрано широкий спектр міст, від великих міст, таких як Париж і Мадрид, до невеликих регіональних муніципалітетів і міст, які не є членами ЄС, таких як Глазго і Брістоль.
Кліматичні договори
Комісія запропонує сотні відібраних міст розробити «Кліматичні міські договори», які включатимуть загальний план кліматичної нейтральності в таких секторах, як енергетика, будівлі, управління відходами та транспорт, разом із відповідними інвестиційними планами.
До цього процесу будуть залучені громадяни, науково-дослідні організації та приватний сектор. Незважаючи на те, що вони не мають юридичної сили, договори призначені для того, щоб слугувати досить помітними зобов’язаннями.
Комісія також надає підтримку містам, які не були відібрані, в тому числі через веб-сайт Mission Platform та надає можливості фінансування в рамках робочої програми Cities Mission Horizon Europe.
«Міста знаходяться на передовій у боротьбі з кліматичною кризою», — сказав глава ЄС з питань Європейського зеленого курсу Франс Тіммерманс. «Незалежно від того, чи це озеленення міських просторів, боротьба із забрудненням повітря, зниження споживання енергії в будівлях чи просування рішень щодо чистої мобільності: міста часто є центром змін, які потрібні Європі, щоб досягти успіху в нашому переході до кліматичної нейтральності”.
Джерело: https://cities-today.com/100-european-cities-pledge-to-become-climate-neutral-by-2030