Сенсація

11 квітня: Ситуація в соціальній сфері станом на 20:00


Квітень 11
21:43 2022

На Чернігівщину доставлено понад 2 млн ліків. Чернігівщина, яка однією з перших взяла на себе російський удар, оговтується після відходу окупантів. Зокрема, до регіону активно доставляється медична гуманітарна допомога та розпочато роботу з відновлення медичних закладів. Про це під час робочого візиту до лікарень Чернігова повідомив Віктор Ляшко. За його словами, російські війська свідомо завдавали руйнувань медичній системі в регіоні. Протягом місяця російські агресори нещадно випускали снаряди по медзакладах. Їхні бомби влучили в Чернігівську міську опорну лікарню, Фтизіопульмонологічний центр та Кардіологічний центр. Однак, попри те що медзаклади зазнали значних руйнувань, лікарі продовжували оперувати постраждалих та боролися за життя кожного українця. Також весь цей час окупанти блокували проїзд гуманітарних конвоїв, які доставляли ліки в регіон. «Нині ми робимо акцент на забезпеченні Чернігівщини необхідними медикаментами. Також нещодавно ми доставили потужні генератори для лікарень Чернігова та області. З початку війни в область передано близько двох мільйонів одиниць лікарських засобів та майже мільйон одиниць витратних матеріалів. А ще понад п’ять тисяч інструментів та більш ніж чотири тисячі одиниць необхідного медичного обладнання», — розповів міністр охорони здоров'я. Також до Чернігівщини, яка під час окупації перебувала фактично без зв'язку, доставлено 22 термінали StarLink. Завдяки їм лікарні завжди матимуть безперебійний доступ до супутникового інтернету. За словами Віктора Ляшка, уряд вже направив з резервного фонду перший мільярд гривень на відбудову звільнених від російських військ територій. З них 250 млн грн — Чернігівській області. Кошти будуть спрямовані на ремонт інженерних мереж і відновлення тепла, газу, води, електроенергії. Також кошти спрямовуватимуть на розбирання руйнувань, ремонт покрівель, заміну вікон і дверей, ліквідацію вибоїн на дорогах та інші першочергові потреби комунальної інфраструктури регіону. Розпорядником коштів будуть військово-цивільні адміністрації в кожній області. З боку уряду координуватиме процес Міністерство розвитку громад та територій.

До уваги осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок агресії РФ та потребують гуманітарної допомоги. Якщо ви опинилися в скрутному становищі або вимушені були тимчасово переселитися в інші області України — подавайте заявку на адресну допомогу. Зверніться в найближче до вас обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю за місцем вашого перебування. Напишіть заяву на отримання гуманітарної одноразової адресної допомоги, вказавши прізвище, ім’я, по-батькові, групу інвалідності, з якої області переселилися та фактичне місце перебування, а також контактний номер телефону.

Фінальний етап WorldSkills Ukraine 2021-2022 скасовано у зв’язку з продовженням воєнного стану в Україні. Наказ із відповідним рішенням підписав Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет сьогодні, 11 квітня 2022 року. «Через війну ми змушені перенести фінал до мирних часів. Я закликаю учасників конкурсу не падати духом. З огляду на виклики, які постануть після перемоги у війні, країна гостро потребуватиме знань, умінь і навичок кваліфікованих робітників. Упевнений, що кожен із вас докладе максимум зусиль для відбудови Харкова, Чернігова, Маріуполя, Волновахи, Бучі, Ірпеня та інших міст нашої держави», – зазначив Сергій Шкарлет.

До уваги осіб з інвалідністю з порушеннями слуху В усіх регіонах України працівниками структурних підрозділів УТОГ надається допомога особам з інвалідністю з порушеннями слуху, зокрема щодо організації евакуації у населених пунктах, що зазнали військових атак та ударів, надання допомоги у забезпеченні продуктами харчування, ліками та речами першої необхідності глухих людей, які залишилися у постраждалих містах та людей, які вимушені виїхати з місць свого постійного проживання в іншу місцевість через загрозу своєму життю і здоров’ю, надання допомоги з прийому та розміщення вимушених переселенців з числа глухих, надання допомоги вимушеним переселенцям, які прийняли рішення виїхати за кордон, забезпечення цілодобової роботи системи відеозв’язку з перекладачами жестової мови «Сервіс УТОГ» і надання послуг перекладу жестовою мовою всім, хто звертається, надання роз’яснень та консультацій жестовою мовою з усіх питань, які хвилюють глухих людей. Про це повідомляє голова громадського об’єднання «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю зі слуху «Українське товариство глухих» Ірина Чепчина. Перелік ресурсів УТОГ, які здійснюють роботу з інформування у воєнний час осіб з інвалідністю з порушеннями слуху, що також включає в себе переклад жестовою мовою всіх важливих повідомлень Президента України та державних органів: Офіційний сайт УТОГ: https://utog.org/ Сторінка УТОГ в Facebook: https://www.facebook.com/utog.org Група УТОГ в Facebook: https://www.facebook.com/groups/usddeaf Telegram: Форум УТОГ: https://t.me/forum_utog ВЗГЖМ: https://t.me/vzg\zhm SOS-УТОГКиїв: https://t.me/SOS\UTOG_Kyiv Діяльність ЦП УТОГ: https://t.me/+UogBOZPQKaJPmtLq DeafUA УТОГ: https://t.me/deafuautog Чат для вимушених переселенців: https://t.me/Deafuabejensi».

Понад 10 тисяч українських школярів – лише у Франції та Великій Британії. Війна вигнала цих дітей із дому та рідної країни, відірвала від близьких і друзів. Але життя має тривати – майже всі вони вже пішли у тамтешні школи. Аби дітям було легше адаптуватися, українські посольства та місцеві громади почали влаштовувати для них зустрічі. Так, Посольство України у Великій Британії, і зокрема дружина Посла, запросило наших дітей до себе та влаштувало для них зустріч із однолітками з України, які проживають у Британії, та цілу програму розваг і майстер-класів. А на запрошення Міністра освіти Франції Жана-Мішеля Бланкера українські учні разом із батьками були запрошені до Міністерства національної освіти, молоді та спорту, он-лайн до них приєднався і Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет. Усім присутнім провели екскурсію будівлею міністерства, а із батьками поспілкувалися про адаптацію дітей до наших умов, дізналися про те, як можна покращити умови перебування в країні.

За даними департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій, усі ЗЗСО 14 областей продовжують освітній процес дистанційно. В одній області частково організовано дистанційне, змішане та очне навчання. У 4-х областях частково організовано дистанційне навчання або продовжено канікули. У школах 3-х областей частково організовано дистанційний процес або заняття призупинено. В одній області, де безпекова ситуація залишається напруженою, освітній процес призупинено. Крім цього, у школах однієї області продовжено канікули або призупинено навчання. Інформація про одну з областей відсутня через бойові дії в регіоні. Станом на 7 квітня 2022 року дистанційну форму навчання організовано майже у 12 тис. закладах загальної середньої освіти, до навчання повернулися близько 3,5 млн учнів. Нагадаю: тимчасово внутрішньо переміщені діти мають можливість долучитися до навчання в школі за місцем тимчасового проживання. Станом на 7 квітня кількість тимчасово внутрішньо переміщених дітей, які долучилися до навчання з інших областей, сягає майже 71 тис. осіб. Лідером серед областей залишається Львівська: наразі майже 16 тис. учнів із числа внутрішньо переміщених долучилися до навчання в школах області. Щодо закладів дошкільної освіти У 5-ти областях частина садочків використовує елементи дистанційного навчання в роботі з вихованцями та батьками, а частина працює у звичному форматі. У 9-ти областях деякі садочки використовують елементи дистанційного навчання в роботі з вихованцями та батьками, у деяких ЗДО створено чергові групи або продовжено очний формат навчання. У решті областей наразі освітній процес не відбувається.

Управління освіти міста Варшава (Польща) підготувало інформацію для українських учнів, батьків та вчителів про освітні можливості у Варшаві. За даними управління, з початку війни Варшава прийняла до своїх дитячих садків, початкових і середніх шкіл понад 15 тисяч дітей і підлітків з України.

Більше 2800 осіб евакуйовано із будинків-інтернатів для літніх, осіб з інвалідністю та психоневрологічних інтернатів. Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що від початку введення воєнного стану 2807 дорослих підопічних евакуйовано у зв’язку із загрозою життю та здоров’ю із закладів соціальної сфери, у яких вони знаходились на цілодобовому перебуванні. Зокрема, евакуйовані мешканці геріатричних пансіонатів, будинків-інтернатів для осіб з інвалідністю, психоневрологічних інтернатів з дев’яти областей. Найбільше підопічних з цих закладів евакуйовано з Донецької, Київської областей, міста Києва, Харківської, Луганської та Житомирської областей. Переважна більшість мешканців переміщені у відповідні заклади в інші області, де не відбуваються активні бойові дії. 221 людина переміщена за кордон.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Мін'юст подав позов до ВАКС про застосування санкції до Федеральної автономної установи «Російс...

Прочитайте повну статтю

Мін'юст продовжує роботу над відновленням держреєстрів

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський: Сьогодні додому повертаються ще 25 наших людей

Прочитайте повну статтю

Продовжено строк прийому документів від кандидатів на посаду заступника Голови Служби судової о...

Прочитайте повну статтю

Суддю Дар’ю Сакун тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої...

Прочитайте повну статтю

Міграційники Хмельниччини підвищують рівень професійної компетенції

Прочитайте повну статтю

Інформація про результати роботи Управління ДМС у Сумській області у сфері протидії та виявленн...

Прочитайте повну статтю

ДБР повідомило про підозру начальнику штабу, який допустив безпідставне нарахування бойових вип...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь