36-та сесія Комітету ФАО з рибного господарства: українська делегація презентує реформи рибної галузі та говорить про збитки, завдані російською агресією


Липень 11
12:14 2024

Впродовж 8-12 липня 2024 року у м. Рим (Італія) проходить 36-та сесія Комітету ФАО з рибного господарства (COFI). Цьогоріч Україна приймає участь у роботі Комітету у статусі держави-члена, набутого у день ухвалення Конституції нашої Держави.

У ході заходу представники української делегації сфокусували увагу міжнародної спільноти на тому, що вже понад 10 років рф незаконно експлуатує водні біоресурси у морських водах України, окупованих внаслідок військової агресії проти нашої держави, яка розпочалась з тимчасової окупації у 2014 році території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та розвинулась до повномасштабного вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року з окупацією нових територій південно-східних регіонів України.

Було зазначено, що в результаті цих незаконних дій рф з 2022 року рибогосподарська діяльність українських суб'єктів рибальства в Азово-Чорноморському басейні фактично зупинилася. Додатково світову спільноту проінформовано про наслідки російського військового вторгнення для внутрішнього рибальства та сектору аквакультури, які зазнали суттєвих збитків через обмеження можливостей здійснення господарської діяльності та знищення майна суб'єктів рибного господарства.

Окрему увагу в рамках засідання українська делегація приділила висвітленню прогресу у реформуванні системи управління рибним господарством, зокрема, цифровізації галузі, запровадженню механізмів простежуваності водних біоресурсів, удосконаленню системи рибогосподарської науки, створення умов для розвитку аквакультури тощо.

Участь України у роботі 36-ї сесії Комітету ФАО з рибного господарства забезпечила додаткові можливості інформування міжнародного співтовариства про негативний вплив агресивної війни рф на галузь рибного господарства та продовольчу безпеку нашої держави та засвідчила відкритість України до продовження та налагодження активної співпраці з міжнародними партнерами задля розвитку стійкого та конкурентоспроможного рибного господарства.

Довідково:

Комітет ФАО з рибного господарства (COFI) – виступає допоміжним органом Ради ФАО та був заснований Конференцією ФАО в 1965 році резолюцією № 13/65. Одним з основних завдань Комітету є проведення оцінки світового рибного господарства та його впливу на продовольчу безпеку світу, вивчення проблем, пов'язаних з рибальством та аквакультурою і напрацювання шляхів їх подолання, надання глобальних рекомендацій з питань рибогосподарської політики урядам, регіональним організаціям з управління рибальством, організаціям громадянського суспільства, представникам приватного сектору.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Харківщина: внаслідок повторного російського удару загинули рятувальник та поліцейський

Прочитайте повну статтю

Дніпропетровщина: окупанти вчергове спрямували дрони по рятувальникам

Прочитайте повну статтю

Новий стрілецький батальйон поліції показав, як проходить військову підготовку

Прочитайте повну статтю

«Два стволи, досить непогано насипає» – бойові навчання Луганських прикордонників на зенітній у...

Прочитайте повну статтю

В госпіталі МВС відбувся NEURO REHAB SUMMIT 2024 спільно із Protez Foundation

Прочитайте повну статтю

На найвищій точці

Прочитайте повну статтю

Зусиллями прокуратури та громадськості захищено закарпатську полонину Боржава від незаконної за...

Прочитайте повну статтю

«Для МВС важливо створити системні умови інтеграції ветеранів в соціум завдяки спорту», - Леоні...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь