Адвокатів, які пішли на військову службу, закликають усунути несумісність


Червень 10
15:05 2024

Оскільки військова служба є несумісною з діяльністю адвоката, у військових частинах почали попереджати військовослужбовців, які не виконали вимогу закону про несумісність, про ініціювання застосування до них заходів дисциплінарного впливу.

Взявши до уваги відповідне окреме доручення Головнокомандувача Збройних Сил України, Рада адвокатів України визнала таким, що втратило чинність своє рішення від 03.03.2022 №24 «Про особливості проходження адвокатами військової або альтернативної (невійськової) служби у період воєнного стану».

Нагадаємо, на початку повномасштабного вторгнення чимало адвокатів зі зброєю в руках стали на захист країни, долучившись до лав ЗСУ та територіальної оборони. Тоді вони об’єктивно не мали змоги виконати вимогу Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» про усунення несумісності та подати до ради адвокатів регіону за адресою свого робочого місця заяву про зупинення адвокатської діяльності. Саме тому навесні 2022 року РАУ вирішила, не вважати у період воєнного стану порушенням вимог щодо несумісності проходження військової служби адвокатами та не застосовувати таку підставу для їх притягнення до дисциплінарної відповідальності. Але дехто сприйняв таке рішення №24 як дозвіл на суміщення військової служби з адвокатською діяльністю та лазівку для додаткового заробітку.

Водночас, поєднання професій зумовлює неналежне виконання громадянином обов’язків як військовослужбовця із захисту суверенітету та незалежності держави, так і адвоката - із здійснення захисту, представництва та надання інших видів правничої допомоги клієнту. Адже відповідно до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, одними із основних принципів є єдиноначальність і суворе підпорядкування, а специфіка цілей і завдань адвокатури вимагає максимальної незалежності адвоката у виконанні своїх професійних прав і обов'язків. Це передбачає свободу від будь-якого зовнішнього впливу, тиску чи втручання в діяльність з надання професійної правничої допомоги, здійснення захисту або представництва клієнта (докладніше про це читайте тут).

Отже, станом на сьогодні адвокати, що проходять військову службу, але не подали до ради адвокатів регіону за адресою свого робочого місця заяву про зупинення адвокатської діяльності, мають зробити це та усунути обставини несумісності.

Якщо будь-які суб’єкти чинять перешкоди у виконанні цього обов’язку, що випливає із ст. 7 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», РАУ просить звертатися колег до Національної асоціації адвокатів України для вжиття заходів реагування.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Екстремальна евакуація з Красногорівки: «Білі янголи» врятували трьох людей

Прочитайте повну статтю

Понад 700 тис. екз. молоді риб випущено у водойми країни від початку року

Прочитайте повну статтю

Японія продовжує підтримувати Україну: Держрибагентство отримало нову партію екскаваторів KOMAT...

Прочитайте повну статтю

Заступник Голови АРМА оглянув арештований актив у Запоріжжі

Прочитайте повну статтю

Підозрюваний у вбивстві Ірини Фаріон, ймовірно, готувався до скоєння інших злочинів

Прочитайте повну статтю

Українська делегація взяла участь у конференції з питань шкільної безпеки NASRO-2024

Прочитайте повну статтю

Уряд прийняв постанову про електронну інформаційну систему обліку канабісу

Прочитайте повну статтю

Нацполіція за участі Держлікслужби перекрила канал ввезення в Україну фальсифікованих ліків рос...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь