Акція «Протестовані = загАРТовані» нагадала про важливість тестування як дієвого способу профілактики ВІЛ/СНІД


Грудень 01
11:08 2021

1 грудня, у Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІД, відбулася акція «Протестовані = загАРТовані». Її учасники – представники урядових і міжнародних організацій,  активісти й пацієнти – нагадали українцям про важливість регулярного тестування на ВІЛ та своєчасного початку лікування — антиретровірусної терапії (АРТ).

"Раннє виявлення вірусу означає вчасне потрапляння під медичний нагляд і початок лікування. Повністю вилікуватися неможливо, проте є сучасна антиретровірусна терапія, яка гарантує повноцінне та здорове життя всім людям із ВІЛ. Держава закуповує такі ліки власним коштом. Так само безоплатно можна й перевірити свій статус. Я закликаю всіх українців бути пильними до свого здоров’я й регулярно проходити тестування на ВІЛ. Адже це є ознакою турботи про своє здоров’я і здоров’я тих, хто поруч», – говорить Ірина Руденко, генеральна директорка Директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності МОЗ. 

В Україні живе 251 168 людей з ВІЛ. Але кожна третя ВІЛ-позитивна людина досі або не знає свій ВІЛ-статус, або залишається поза межами медичного нагляду і, відповідно, не отримує лікування.

Регулярне тестування на ВІЛ/СНІД «загАРТовує» від багатьох негативних наслідків цієї хвороби, в першу чергу, від її поширення та розвитку. Пацієнти з БО «100 % життя» презентували формулу, яка, на їхню думку, може зупинити епідемію ВІЛ/СНІД: «Протестовані — загАРТовані». Формулою вони поділились з усіма учасниками акції, перенісши її на медичні маски, які отримали всі присутні.

«За час пандемії коронавірусу ми всі звикли носити маски. Це найдієвіша профілактика від COVID-19. Однак ми все ще забуваємо, що однією з найкращих профілактик від пандемії ВІЛ є регулярне тестування та вчасний прийом антиретровірусної терапії (АРТ) в разі виявлення вірусу імунодефіциту. Тому формула «протестовані = загАРТовані» має зупинити епідемію ВІЛ/СНІД та стати частиною культури турботи про своє здоров’я», — зазначив Дмитро Шерембей, голова пацієнтської організації БО «100 % Життя».

Попри те, що вакцини від ВІЛ не існує, можна залишатись стійким до цієї хвороби. І тестування є першим кроком, аби продовжувати повноцінне життя: мріяти про майбутнє, створювати сім’ю та народжувати дітей навіть за умов позитивного статусу. Людина може розпочати прийом антиретровірусної терапії, відтак вірус імунодефіциту не розвиватиметься в її організмі.

На акції учасникам запропонували замовити оральний тест на ВІЛ, який можна пройти самотужки. Такий тест не потребує зайвих зусиль, а кожен українець може замовити його собі додому поштою

Подібні акції пройшли цього дня в усіх регіонах України. 

Довідка про епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні (за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України):

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Нові факти у прориві фронту на Харківщині: екскомандувача ОТУ «Харків» затримано

Прочитайте повну статтю

Керівництво Мін’юсту провело зустріч з представниками Ради Європи

Прочитайте повну статтю

Президент України присвоїв звання Героя України чотирьом нацгвардійцям

Прочитайте повну статтю

Одна людина загинула, семеро поранені внаслідок масованого російського удару по Костянтинівці

Прочитайте повну статтю

Поліція Київщини затримала групу зловмисників

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський присвоїв двом прикордонникам звання Героя України з врученням ордена «Золо...

Прочитайте повну статтю

Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє насильство?

Прочитайте повну статтю

Рада суддів України розглянула звернення зборів суддів Господарського суду міста Києва

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь