Актуалізовано Державну Фармакопею – вводиться в дію нове доповнення


Травень 07
15:06 2024

З 1 липня 2024 року вводиться в дію Доповнення 7 до Державної Фармакопеї України другого видання (ДФУ 2.4) відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 02.05.2024 № 754.

Україна є членом Європейської Фармакопеї (Ph. Eur.) з 15 січня 2013 року. Стратегічним напрямом розвитку Державної Фармакопеї України (ДФУ), наслідуючи інші держави-члени Ph. Eur., є поступовий перехід на пряму, без перекладу, дію текстів Ph. Eur. і зосередження на розробці власних національних текстів, які доповнюють Ph. Eur.

Перший крок в цьому напрямку вже зроблено – Державна Фармакопея України (ДФУ) відмовилася від подальшого повного перекладу монографій на субстанції.

Доповнення 7 Державної Фармакопеї України (ДФУ 2.7) підготовлено Державним підприємством «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів» (далі – Фармакопейний центр) за дорученням Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. До роботи над ДФУ 2.7 (зокрема, до керівництва науковими напрямами) були залучені провідні науковці України в галузі фармації та ветеринарної медицини.

ДФУ 2.7 продовжує основні напрями розвитку, започатковані в попередніх випусках ДФУ 2-го видання. Це введення нових текстів й актуалізація наявних згідно з розділами ДФУ. Значна увага приділяється національним статтям і доповненням.

Незважаючи на складні умови воєнного часу розширено співробітництво з Європейською Фармакопеєю, а також з Фармакопеями США і Великої Британії – в рамках укладених угод.

Особливе значення Фармакопейний центр приділяє вивченню досвіду розвитку національних фармакопей країн-учасниць у межах їх членства в Європейській Фармакопеї. Стратегічний напрям розвитку ДФУ – це поступовий перехід на пряме використання текстів Європейської Фармакопеї із зосередженням уваги на розвитку національних текстів, які не суперечать європейським текстам, але відображають специфіку і потреби вітчизняної фармацевтичної галузі.

Досвід інших країн-учасниць є дуже корисним для формування концепції подальшого розвитку Державної Фармакопеї України.

Зокрема, до ДФУ 2.7 включена монографія на «Конопель квітки» (3028), текст якої відповідає тексту Європейської Фармакопеї .

У розробці ДФУ 2.7 та керівництві науковими напрямами взяли участь провідні науковці, виробники лікарських засобів та представники громадськості України в галузі фармації та ветеринарної медицини.

Розробка ДФУ – результат спільних напрацювань науковців, провідних виробників лікарських засобів і фармацевтичної громадськості та важливий крок до подальшої гармонізації Державної фармакопеї України з Європейською Фармакопеєю.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Нові факти у прориві фронту на Харківщині: екскомандувача ОТУ «Харків» затримано

Прочитайте повну статтю

Керівництво Мін’юсту провело зустріч з представниками Ради Європи

Прочитайте повну статтю

Президент України присвоїв звання Героя України чотирьом нацгвардійцям

Прочитайте повну статтю

Одна людина загинула, семеро поранені внаслідок масованого російського удару по Костянтинівці

Прочитайте повну статтю

Поліція Київщини затримала групу зловмисників

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський присвоїв двом прикордонникам звання Героя України з врученням ордена «Золо...

Прочитайте повну статтю

Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє насильство?

Прочитайте повну статтю

Рада суддів України розглянула звернення зборів суддів Господарського суду міста Києва

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь