Аналітики з The Brookings Institution дослідили досвід цифровізації України
Один із найпрестижніших і найстаріших аналітичних центрів у світі The Brookings Institution опублікував дослідження — Україна: цифрова стійкість під час війни. Джордж Інграм і Прія Вора проаналізували цифровізацію українського Уряду та суспільства за останні 11 років від реєстрів на папері до держави у смартфоні.
Автори дослідження розглянули період з 2012 до кінця 2023 року — від перших кроків оцифрування документів до охоплення цифровізацією майже всіх сфер життя. Джордж Інграм і Прія Вора відмітили ухвалення Урядом Закону про декларування майна у 2014 році. А також оцінили вплив створення платформи електронних закупівель Prozorro у 2015-му. Це важливі інструменти в боротьбі з корупцією та сприянні прозорому держуправлінню й надалі.
Аналітики приділили значну увагу створенню Дії та впливу цифровізації сервісів на суспільство. Завдяки Дії Україна стала першою країною, де цифровий паспорт еквівалентний паперовому. За два роки реальний антикорупційний та економічний ефект від цифровізації становить 16,3 млрд грн. Потенційний антикорупційний та економічний ефект — 48 млрд грн.
Джордж Інграм і Прія Вора підсвітили шлях цифровізації, який уже подолали українці. Це безцінний досвід й основа для побудови win-win відносин зі світовими партнерами. Автори дослідження перерахували особливо важливі уроки для світу:
Детальніше з дослідженням можете ознайомитися за посиланням.
Дослідження Ukraine: Digital resilience in a time of war реалізували Джордж Інграм — старший науковий співробітник Брукінгського інституту, Почесний Голова Коаліції глобального лідерства США, Співголова Modernizing Foreign Assistance Network, а також Прія Вора — CEO Digital Impact Alliance, наукова співробітниця Брукінгського інституту, засновниця Future State; за підтримки USAID, UК aid, Eurasia Foundation, GIZ, SIDA, UNICEF та Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії.