АРМА очікує рішення Уряду щодо управління націоналізованим ПрАТ «Вінницяпобутхім»
Після передачі судом у 2022 році активів ПрАТ "Вінницяпобутхім" в управління АРМА підприємство зупинило виробництво. Для налагодження ефективного управління арештованим майном АРМА оголосило конкурс на пошук управителя. Переможцем оголосили компанію ТОВ "Крайтекс-Сервіс".
Тривалий час компанія сплачувала до державної скарбниці щомісяця 250 тисяч грн від управління активами. У 2023 році нове керівництво АРМА здійснило контрольні заходи щодо перевірки ефективності діяльності управителів, після чого ТОВ "Крайтекс-сервіс" щомісячно сплачувало до державного бюджету 7,5 мільйонів гривень, а якість та ефективність управління майном регулярно перевірялася працівниками спеціального підрозділу АРМА.
Так, з липня 2023 року до Державного бюджету України від управління цим активом надійшло більше 70 мільйонів гривень.
Сьогодні рішення Вищого антикорупційного суду щодо націоналізації ПрАТ «Вінницяпобутхім» вступило в законну силу. Все майно компанії, а це 100% акцій, банківські рахунки, промислові потужності, транспорт та нерухомість - передано на користь держави.
Водночас, варто відмітити, поки Фонд державного майна України проведе онлайн-аукціон з продажу націоналізованої компанії згідно усіх законодавчих процедур пройде 5-6 місяців. За цей час внаслідок простою виробництва державний бюджет недоотримує мільйони гривень, які в часи війни так необхідні країні. Так, за приблизними оцінками за цей період збитки складатимуть 40-50 млн гривень, а робітники підприємства втратять робочі міста.
Для продовження забезпечення надходжень до бюджету від управління активами до моменту їх реалізації, АРМА звернулась до Кабінету Міністрів України з відповідним проханням щодо визначення АРМА суб'єктом управління підприємством в порядку статті 5-1 Закону України “Про санкції”.
Наразі ми очікуємо рішення Уряду з даного питання. Переконані, діючи спільно, АРМА та ФДМУ забезпечать сталі надходження до державного бюджету, не перериваючи процес ефективного управління виробництвом та збереження робочих місць у воєнний час.