Між болем і порятунком: як працюють гвардійські медики в стабілізаційних пунктах
Лікарі Національної гвардії України цілодобово працюють у стабілізаційному пункті бригади «Червона Калина» на Покровському напрямку. Серед полум’я війни це – острівець порятунку. Місце, де війна зустрічається з людяністю, а героїзм і надлюдські зусилля медиків – буденність. Лікарі 2 Галицької бригади та бригади «Червона Калина» ведуть щоденну битву за життя поранених військовослужбовців. Тут кожна секунда має значення. Адже від вчасно наданої медичної допомоги залежить життя та здоров’я українських захисників.
Іван Грига – лікар-травматолог бригади «Червона Калина» НГУ. В стабілізаційному пункті він і координатор, і рятівник, який то виймає уламки, то зашиває рани.
За словами лікарів, характер поранень змінився. Якщо раніше більшість травм були результатом артобстрілів, то тепер 80% — це осколкові поранення від дронів-камікадзе. А алюмінієві уламки дуже важко знайти й вилучити, відзначають медики.
Лікар-хірург 2 Галицької бригади НГУ Віталій Бурий каже, що найбільш небезпечними є випадки, які здаються легкими на перший погляд. Адже іноді невелика рана зовні приховує серйозні внутрішні ураження і кровотечу. Тоді потрібна швидка діагностика й негайна евакуація. На стабпункті ніяк без емпатії. Кожен поранений, безумовно, свій, побратим, якому треба допомогти. І медики рятуючи зранене тіло, намагаються підтримати й дух захисників.
Найбільшою проблемою медики називають швидкість евакуації з поля бою. Чи зможе транспорт оперативно забрати пораненого, залежить від багатьох факторів.
Проте медики не здаються. Впевненість дій допомагають їм підтримувати пацієнтів і нести службу навіть у найскладніших умовах. На війні не лише поранення. Військовослужбовці – це звичайні люди, вони так само хворіють на сезонні хвороби, мають вікові проблеми зі здоров’ям.
Попри високу інтенсивність, на стабпункті немає і сліду байдужості. Спостерігаючи за лікарями, санітарами і волонтерами, які бігають коридорами і допомагають пораненим, сама собою кріпне віра у високі ідеали людства. У стабілізаційному пункті кожен знає, що його зусилля – це невід’ємна частина спільної боротьби. Дії медиків чіткі і злагоджені, як механізм годинника. Щодня. Щогодини.
Національна гвардія України