Арсеній Пушкаренко: Поглиблення співпраці з країнами Латинської Америки є одним із пріоритетів зовнішньої політики України
Сьогодні для України поряд з кандидатством до ЄС одним із зовнішньополітичних пріоритетів є питання співробітництва з державами Глобального Півдня, зокрема з країнами Латинської Америки. Бразилія – це один із лідерів регіону, і саме там зараз працює українська делегація, до складу якої увійшли парламентарії та уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Про це розповів народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.
«Ми працюємо в Бразилії. На порядку денному Формула миру, а саме її четвертий пункт, що стосується повернення з рф усіх наших полонених, зокрема депортованих дітей. Проходить багато зустрічей на парламентському та урядовому рівнях, зацікавленість викликає наше питання й у бразильської преси. Ми використовуємо всі можливі наші треки. Сьогодні міжпарламентська взаємодія активна, і нещодавно колеги «відпрацювали» Панаму, Беліз, Коста Рику. Уже кілька днів ми перебуваємо в Бразилії, далі – Мексика. Паралельно колеги працюють у Перу, Еквадорі, Колумбії», - зазначив політик.
Він додав, що головне завдання – достукатися через парламентаріїв, через медіа до суспільства й переконати людей у тому, що війну в Україні треба закінчити справедливо задля сталого миру.
«Справедливо – це означає відповідно до Статуту ООН, Формули миру. Тобто має зберігатися територіальна цілісність України. І нині для політиків та дипломатів важливо зробити все, щоб зусилля ЗСУ не були даремними. Це можливо, якщо буде консенсус держав світу навколо підтримки України», - наголосив парламентарій.
За його словами, наразі ведеться велика робота, щоб налагодити співпрацю з усіма 33 державами Латиноамериканського регіону й Карибського басейну.
«Ми розуміємо, що в цьому регіоні є країни, які однозначно орієнтовані на росію. З Кубою, Венесуелою, Нікарагуа важче домовитися, водночас є держави, що відкрито нас підтримують. Це Гватемала, Чилі, Аргентина. У будь-якому випадку ми працюємо, переконуємо, знаходимо аргументи, щоб хоча б почати з гуманітарного треку», - підкреслив народний депутат.