Басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону: у фокусі уваги – впливи змін клімату і заходи для зменшення забруднення водних об’єктів


Грудень 09
09:08 2021

У Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону.

Формат відеоконференції дозволив залучити до обговорення важливих питань досягнення доброго екологічного стану вод широке коло зацікавлених осіб – представників територіальних громад Харківської, Донецької та Луганської областей, що розташовані у суббасейні Сіверського Дінця району басейну річки Дон.

Ключовими темами онлайн-зустрічі стали презентації результатів реалізації в суббасейні р. Сіверський Донець у 2021 році проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України» та проєкту Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, що є значною підтримкою в розробленні елементів Плану управління річковим басейном Дону.

Зокрема, йшлося про перелік заходів, спрямованих на зменшення забруднення органічними, біогенними та небезпечними речовинами масивів поверхневих вод у рамках підготовки розділу 8 «Програма заходів» Плану управління річковим басейном Дону, що представили учасникам заходу експерти проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Нагадаємо, що регіональні обговорення щодо переліку заходів, із залученням представників місцевих органів влади, обласних державних та військово-цивільних адміністрацій, територіальних громад, підприємств-водокористувачів та громадських організацій, проходили 7-10 вересня 2021 р. у Харківській, Донецькій та Луганській областях.

Відповідно до статті 10 Водного кодексу України, здійснення заходів щодо раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, організація роботи, пов’язаної з ліквідацією наслідків аварій та стихійного лиха, погіршенням якості вод або їх шкідливою дією, належить до компетенції органів місцевого самоврядування. Реалізація таких функцій органами місцевого самоврядування здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства, зазначив заступник голови басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону, начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук.

Він зауважив, що екологічні заходи, спрямовані на досягнення доброго стану водних об’єктів, які увійдуть до Плану управління річковим басейном Дону, мають також бути включені до регіональних екологічних програм та фінансуватися за рахунок коштів місцевих бюджетів, а розпорядники коштів місцевих бюджетів при бюджетному плануванні мають враховувати ці заходи, спрямовані на досягнення доброго екологічного стану вод.

Представлені учасникам засідання матеріали заключного звіту за проєктом Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, що стосуються результатів аналізу впливів змін клімату в суббасейні р. Сіверський Донець, також увійдуть до Плану управління річковим басейном Дону, адже вони містять оцінку змін клімату та впливу цих змін на сектори, розвинуті на території регіону, а також підходи до оцінки потенціалу адаптації до кліматичних змін у суббасейні та формування стратегічних пріоритетів і заходів з адаптації до змін клімату.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Більше 100 учасників долучились до обговорення проєкту Закону України про криміналізацію поруше...

Прочитайте повну статтю

В інформаційному ресурсі «Міжархівний пошуковий портал» доступні понад 10 млн сканкопій докумен...

Прочитайте повну статтю

Україна та ЄС розвивають співпрацю в галузі критичної сировини 

Прочитайте повну статтю

Українські рятувальники встановили нові світові рекорди

Прочитайте повну статтю

Вибухотехніки поліції знешкодили бойову частину ворожої крилатої ракети, яка не здетонувала (Ві...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко взяв участь у засіданні РНБО під головуванням Президента України

Прочитайте повну статтю

ДПСУ та НГУ отримали військові медичні автобуси від НАТО

Прочитайте повну статтю

«Техніка, що рятує»: Водою або піною? Автомобіль повітряно-пінного гасіння АППГ-6/5-60

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь