Биківня.Територія пам'яті: Інститут презентував проєкт до Дня пам'яті жертв політичних репресій


Травень 21
18:17 2024

До Дня пам'яті жертв політичних репресій, який традиційно вшановуємо у третю неділю травня (19 травня) Український інститут національної пам'яті разом із партнерами, презентував відеопроєкт, який у трьох відео детально та доступною мовою розповідає про обставини та наслідки Великого терору 1937-1938 років.

Спікерка проєкту заступниця генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька.

Перший ролик присвячений Биківні – місцю масових поховань жертв Великого терору. Про те, як село під Києвом перетворилось на «полігон смерті» сталінського режиму. Другий ролик присвячений тому, як радянська влада приховувала правду про масові репресії. Про те, що говорили родичам жертв Великого терору спецслужбісти та коли стало відомо про масові поховання у Биківні.

Перший ролик присвячений Биківні – місцю масових поховань жертв Великого терору. Про те, як село під Києвом перетворилось на «полігон смерті» сталінського режиму.

Другий ролик присвячений тому, як радянська влада приховувала правду про масові репресії. Про те, що говорили родичам жертв Великого терору спецслужбісти та коли стало відомо про масові поховання у Биківні.

Третій ролик присвячений жертвам Великого терору. Про те, кого і за якими звинуваченням знищувала радянська влада та імена яких видатних діячів поповнили сумнозвісний Биківнянський мартиролог.

Проєкт підготовлено за співпраці: Українського інституту національної пам’яті, Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.

Над проєктом працювали: Тетяна Шептицька, Віталій Сударкін, Зоя Заблоцька, Тетяна Бойко, Ольга Савенок.

Відеомонтаж: Віталій Сударкін.

У відео використано матеріали Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Державного архіву м. Києва, Центрального державного аудіовізуального та електронний архів, Центрального державного архіву громадських об’єднань та україніки, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, відкритих джерел, приватних фотоархівів.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Інна Ящук: «Якість надання послуг із реабілітації в медичних закладах МВС будуть оцінювати захи...

Прочитайте повну статтю

На Вовчанському напрямку прикордонники знищили ворожу «Буханку»

Прочитайте повну статтю

Троє загиблих і троє поранених за добу – наслідки російських обстрілів на Донеччині

Прочитайте повну статтю

На Харківщині через ворожі обстріли дістали поранення вісім людей, серед яких дві дитини

Прочитайте повну статтю

Поліцейські Херсонщини опановують новітню систему 3D наземного лазерного сканування для фіксаці...

Прочитайте повну статтю

Воєнна розвідка України. 32 роки від Дня створення.

Прочитайте повну статтю

Привітання Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітн...

Прочитайте повну статтю

7 вересня — Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь