Більшість скарг жителів Одещини стосується неякісних послуг, відмови в обміні товарів або поверненні коштів, порушень прав споживачів під час онлайн-торгівлі


Липень 09
18:02 2024

Протягом І півріччя 2024 року на розгляд Відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло 457 звернень. Зокрема, надійшло письмово – 407, на особистому прийомі – 5, з урядової «гарячої лінії» – 45.

Переважна кількість звернень стосувалась питань неякісного надання послуг та обслуговування суб’єктами господарювання, відмови в обміні товарів або повернення сплачених за товар коштів, порушення прав споживачів під час придбання товарів через інтернет-магазини. Також 22% від отриманих звернень стосувалися якості та правомірності нарахувань суб’єктами господарювання, які надають житлово-комунальні послуги.

Протягом І півріччя 2024 року фахівцями Відділу перевірено 9 суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність на території м. Одеси та Одеської області. Порушення виявлено у 3 суб’єктів господарювання.

Розгляд звернень заявників, забезпечення захисту їх прав як споживачів в умовах воєнного стану, проводиться спеціалістами Відділу з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 №303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» (із змінами) щодо заборони проведення позапланових перевірок у сфері захисту прав споживачів на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (із змінами).

Загалом за І півріччя 2024 року за порушення вимог законодавства про захист прав споживачів суб’єктами господарювання відшкодовано споживачам грошових коштів у розмірі 246,757 тис. грн.

Так, за звітний період були врегульовані питання нарахувань за житлово-комунальні послуги шляхом коригування (у бік зменшення) на загальну суму 103,22 тис. грн.; також на користь споживача вирішене питання, що порушене у зверненні, щодо повернення грошових коштів у розмірі 96,00 тис. грн. з боку суб’єкта господарювання, які були сплачені в якості авансу за договором щодо виготовлення меблів.

Спеціалістами Відділу, в межах компетенції, надавалась необхідна консультаційна підтримка як споживачам, так і суб’єктам господарювання, зважаючи не лише на загальні норми чинного законодавства, а й враховуючи специфіку їх реалізації в умовах воєнного стану. Так, за звітний період надано 218 консультацій/роз’яснень суб’єктам господарювання.

Також спеціалістами Відділу, в рамках дії Консультаційного центру захисту прав споживачів Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного Управління Держпродспоживслужби в Одеській області, щоденно надаються консультації споживачам.

Задля підвищення рівня превентивного захисту прав споживачів з метою недопущення або зменшення кількості порушень їх прав, просвіти та поінформованості громадян щодо їх споживчих прав і механізмів їх захисту на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області постійно розміщуються публікації про права споживача та зміни у законодавстві.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Катерина Павліченко провела робочу зустріч з Директоркою Центру запобігання конфліктам ОБСЄ Кет...

Прочитайте повну статтю

До 15 років ув’язнення засуджено правоохоронницю з Луганщини, яка перейшла на службу до окупант...

Прочитайте повну статтю

Війська рф здійснили повітряні атаки по Харкову та Лозовій, одна людина загинула, щонайменше 13...

Прочитайте повну статтю

ВАКС задовольнив позовну заяву Мін’юсту про застосування санкції до АТ «Невская Косметика». В д...

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва затримала диверсантів, які на замовлення спецслужб рф спалили залізничну релейну...

Прочитайте повну статтю

Ворог знову поцілив по Харкову: поліція працює на місці влучання

Прочитайте повну статтю

Відновлено оформлення паспортних документів у закордонних підрозділах ДП «Документ»

Прочитайте повну статтю

Збройна агресія рф проти України завдала значної шкоди рибному господарству

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь