Боєць 29-го блокпоста став другим старшим майстер-сержантом Нацгвардії


Грудень 09
11:11 2021

Попереднє

Наступне

Грізне літо 2014 року застало Максима у якості спецпризначенця. На Схід поїхав не вагаючись.

«Я тоді проходив службу у взводі спеціального призначення військової частини 3005. Наш взвод тоді поділили навпіл. Наша група займалася розвідкою. 14 серпня 2014 року ми вирушили на місце майбутнього відомого 29-го блокпоста на Луганщині, на перехрестя у голому рівному полі – ідеальна мішень. Там лісу дуже мало. Ми його ставили з нуля. 16 серпня по нам вже був перший мінометний обстріл. І потім вони траплялися кожного дня. Але ми встигли «закопатись» і більш-менш облаштувати блокпост. Пізніше ми знайшли точку звідки нас обстрілювали. Там, навіть, були ящики з-під мін, просто на галявині. Потім по нам почала працювати артилерія 120-го калібру. А от по хлопцям, які нас змінили через три тижні окупанти працювали «ГРАДами», – розповідає старший майстер-сержант Максим Кісельов. Він додає, що з його ротації на «29-ку» тоді всі повернулися живими. Хоча був легко поранений один товаришів.

Старший майстер-сержант – це військове звання вищого сержантського складу. Його присвоюють тим військовослужбовцям, які обіймають посаду, починаючи з головного сержанта територіального управління. Вище лише головний майстер-сержант, і воно може бути присвоєне лише головному сержанту Національної гвардії України. Старші майстер-сержанти відповідають за підготовку особового складу певного оперативно-територіального об’єднання. Ним може стати лише досвідчений головний сержант, який демонструє високий рівень ефективності на своїй посаді.

«Головний сержант має працювати з особовим складом у режимі нон-стоп. Має знати, хто і на що здатен, і кому потрібно приділити більше уваги. Я не згоден з тезою, що до нас приходять дедалі слабші призовники. Навпаки: ми цього року побили всі попередні рекорди з навчання у Навчальному центрі у Золочеві. На кінець року у нас буде підготовлено 497 військовослужбовців Східного оперативно-територіального об’єднання. До цього, у 2019 році ми мали таких 347 військовослужбовців, і це була найвища чисельність. Всіх цих людей ми спромоглися підготувати так, щоб вони змогли вступити на навчання та пройти його. Маємо дуже малий відсоток відрахованих», – ділиться старший майстер-сержант Максим Кісельов. Він координує роботу головних сержантів військових частин територіального об’єднання та організовує переміщення військовослужбовців до Навчального центру.

Сьогодні питання розбудови сержантського корпусу – серед пріоритетних. Сержант – лідер, який веде за собою рядових склад, навчає бійців, «заряджає» їх стати на шлях самовдосконалення, передає свій досвід.

Максим Кісельов зізнається, що спочатку досить скептично поставився до сержантської реформи. Але, все змінилося, коли він сам долучився до її реалізації. І тоді він поринув у цей процес з головою.

«У 2018 році ми працювали з групою американських та канадських військових. Ми мали розробити «Кредо сержанта», спираючись на гвардійський етос – «Честь! Мужність! Закон!». Це було надзвичайно емоційно. Кожен хотів, щоб там звучали саме його слова. Тим більше, що потім ми це все мали практично реалізовувати у нашій роботі. Тепер цей документ є у кваліфікаційному стандарті з підготовки сержантського складу – Період розвитку – 2. Власне тоді ми цей етап навчання і розробляли. Це практичні, мобілізуючі речі, які впливають на процес підготовки, а відтак і виконання завдань нашими військовими», – пояснює головний сержант Східного територіального управління.

Сьогодні він цією справою живе, і тут йому допомагає багатий військовий життєвий досвід.

Максим вірить, що ключовим принципом у військах має бути установка: «Сьогодні стаю краще, ніж вчора». Лише так ми можемо задати правильний вектор нашим підрозділам.

Нагадаємо: 4 червня 2020 року 291 народний депутат підтримав законопроєкт №2247 про запровадження нових військових звань. Чи не найбільш істотних змін зазнали звання сержантського складу. Загалом сьогодні вони виглядають таким чином: молодший сержант, сержант, старший сержант, головний сержант, штаб-сержант, майстер-сержант, старший майстер-сержант, головний майстер-сержант.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Рибоохоронці Держрибагентства провели масштабні антибраконьєрські заходи на водоймах Полтавщини...

Прочитайте повну статтю

Працівники Держрибагентства отримали вітання з нагоди Дня працівників сільського господарства

Прочитайте повну статтю

У Римі працюватиме представник НААУ

Прочитайте повну статтю

Стартує проект з підтримки ментального здоровʼя адвокатів

Прочитайте повну статтю

Суд відправив під варту чинного нардепа, якого ДБР підозрює у держзраді

Прочитайте повну статтю

Світ невидимих слідів криміналістки поліції Вінниччини Наталі Тодоровської

Прочитайте повну статтю

Звичні фрази підтримки насправді знецінюють емоції постраждалих: психологиня ДСНС Іванна Давиде...

Прочитайте повну статтю

Змінилися адреси чотирьох регіональних органів адвокатського самоврядування

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь