“Бородянка–Центр”: Мінветеранів ініціюватиме створення в Україні всесвітнього науково-практичного центру психічного здоров’я, – Юлія Лапутіна


Квітень 29
17:22 2022

Міністерство у справах ветеранів України ініціюватиме створення сучасного науково-практичного центру психічного здоров’я світового значення “Бородянка – Центр” на базі зруйнованого російськими окупантами центру соціально-психологічної реабілітації населення у селищі міського типу Бородянка (Київська область), що належав Мінветеранів.

У закладі буде надаватися кваліфікована допомога за стандартами провідних країн світу, а також вивчатимуться феномени нелюдськості та геноциду, до яких вдалася російська армія по відношенню до українського народу.

Про це повідомила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час онлайн зустрічі команди Мінветеранів з представниками Світового конгресу українців (СКУ).

Вона розповіла, що від початку війни в Україні з 2014 року до повномасштабного наступу рф в Бородянському центрі надавали психологічну допомогу ветеранам АТО/ООС, членам їхніх родин, сім’ям полеглих воїнів, а також усім жителям громади. Фахівці Центру активно співпрацювали з громадськими організаціями, волонтерами та територіальними громадами інших областей, допомагали реалізовувати державну ветеранську політику, сприяли героїзації наших Захисників.  

Однак під час вторгнення рф до України Бородянка опинилася на шляху наступу російської армії на Київ. Протягом місяця окупанти здійснювали масовані обстріли містечка й знущалися над його жителями. Бородянський Центр, що належить Мінветеранів, росіяни знищили вщент прямим влучанням танкового снаряду.

Зруйнований російськими окупантами Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення 

“Те, що сталося у Бородянці, заслуговує на ретельне міжнародне розслідування як акту геноциду українського народу. Звичайні люди зазнали і стали свідками таких травм, яких жодна людина у світі не зазнавала у ХХІ столітті. Після звірств росіян, які пережили жителі Бородянки, тут необхідно створити потужний світовий центр ментального здоров‘я, де будуть зосереджені кращі фахівці з усього світу, – наголосила Юлія Лапутіна. – Тут надаватимуть кваліфіковану допомогу постраждалим, а науковцями також буде вивчатись феномен нелюдськості, яку проявила російська армія по відношенню до українського народу, щоб у подальшому протистояти цьому”.

Очільниця Мінветеранів підкреслила, що завданням є не просто відновити центр в Бородянці, а реалізувати цей проєкт як пілотний з точки зору впровадження кращих світових методик, міжнародної експертизи та відпрацювання моделі надання послуг як ветеранам, так і цивільному населенню, яке переживає наслідки жахів окупації.

Юлія Лапутіна також наголосила, що в Україні буде впроваджений новий підхід до психологічної реабілітації українських Воїнів за стандартами провідних країн світу, а робота реабілітаційних центрів Міністерства буде відновлена у повному обсязі та матиме якісно інший рівень надання послуг. 

“Росіяни – нація нелюдів, яка не підпорядковується нормам міжнародного права, та у сучасному світі вдається до геноциду. Для того, щоб створити ці потужні центри на Київщині, ми звертаємося до наших міжнародних партнерів”, – зазначила очільниця Мінветеранів.

Юлія Лапутіна та директор Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення Людмила Бойко біля зруйнованого російськими окупантами Центру

Юлія Лапутіна та директор Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення Людмила Бойко біля зруйнованого російськими окупантами Центру

Нагадаємо, під час онлайн зустрічі команди Мінветеранів з представниками Світового конгресу українців (СКУ) міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна повідомила, що для оперативного вирішення житлової проблеми сімей Захисників та внутрішньо переміщених осіб Мінветеранів активно працює над реалізацією проєктів спорудження модульних житлових містечок як у західних областях країни, так і на звільнених від агресора територіях. Також міністр презентувала представникам Світового конгресу українців діяльність Українського ветеранського фонду

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

ДСНС України отримала 69 автомобілів від партнерів з Великої Британії, США, Японії та Естонії

Прочитайте повну статтю

Рибна галузь України: крокуємо до європейських стандартів

Прочитайте повну статтю

Вода як секрет успішного вирощування якісної картоплі

Прочитайте повну статтю

Поблизу Вовчанська прикордонники спалили ворожу «буханку»

Прочитайте повну статтю

АРМА працюватиме з поліцією Скандинавських країн щодо розшуку криптоактивів

Прочитайте повну статтю

Заява Мінфіну щодо рішення G7 про спрямування Україні близько $50 млрд через механізм додаткови...

Прочитайте повну статтю

Земельний банк: Уряд передав ФДМУ понад 104 тисячі га землі для старту проєкту

Прочитайте повну статтю

Наталія Мануїлова, сержант бригади "Азов":«Я мала вижити, щоб знов обійняти свою дитину»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь