Сенсація

Через сумнівні рішення міськради та забудовників бюджет Тернополя втратив 127 млн грн


Серпень 23
12:01 2024

Державна аудиторська служба України завершила ревізію у Тернопільській міські раді, під час якої було зафіксовано численні факти порушень, що привели до загальних втрат місцевого бюджету на загальну суму 127 млн грн.

Через низку суперечливих управлінських рішень міської влади бюджет Тернополя недоотримав 85 млн грн надходжень у вигляді пайової участі забудовників щодо створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

За рішенням міськради для деяких забудовників було незаконно встановлено «пільговий» (занижений) розмір пайових внесків, які вони мали перерахувати до бюджету. У підсумку – мінус 38 млн грн для громади із забудовників, об’єкти яких вже експлуатуються, та втрата можливості надходжень на суму 43 млн грн по семи об’єктах будівництва, які допоки не введено в експлуатацію.

Крім того, окремі забудовники не сплатили не лише пайових внесків, а й штрафів за них, передбачених умовами договорів. Це западіяло додаткової шкоди міському бюджету на суму 20 млн грн.

Вісім забудовників ввели об’єкти будівництва в експлуатацію взагалі без укладання договорів про пайову участь, через що бюджет Тернополя недоотримав ще 11 млн грн.

Натомість на власних потребах у міській раді не заощаджували. Зокрема, з порушенням чинного законодавства, без наявності необхідних розпорядчих документів було виплачено премію голові міської ради та її співробітникам на загальну суму 28,4 млн грн. Та, відповідно, зайво перераховано Єдиний соціальний внесок на суму 5,8 млн грн.

В ході судового спору щодо стягнення боргу із суб’єкта господарювання – забудовника міським головою з боржником підписано мирову угоду. Відповідно до неї у вигляді пайового внеску замість грошових коштів було отримано у комунальну власність будівлю дитячого садочка, що призвело до недоотримання міським бюджетом 16 млн грн.

Матеріали ревізії Держаудитслужби передано до органів Національної поліції.

Голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва зазначила, що децентралізація фінансових повноважень держави на користь місцевого самоврядування не скасовує централізованого контролю за витратами державних коштів.

«Децентралізація дала великі можливості покращити життя громадам, проте вона не знімає з органу самоврядування відповідальності за кожну витрачену гривню місцевих бюджетних коштів. Ефективний контроль за витратами – це передусім захист інтересів громадян як платників податків», – наголосила Алла Басалаєва.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Мін'юст подав позов до ВАКС про застосування санкції до Федеральної автономної установи «Російс...

Прочитайте повну статтю

Мін'юст продовжує роботу над відновленням держреєстрів

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський: Сьогодні додому повертаються ще 25 наших людей

Прочитайте повну статтю

Продовжено строк прийому документів від кандидатів на посаду заступника Голови Служби судової о...

Прочитайте повну статтю

Суддю Дар’ю Сакун тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої...

Прочитайте повну статтю

Міграційники Хмельниччини підвищують рівень професійної компетенції

Прочитайте повну статтю

Інформація про результати роботи Управління ДМС у Сумській області у сфері протидії та виявленн...

Прочитайте повну статтю

ДБР повідомило про підозру начальнику штабу, який допустив безпідставне нарахування бойових вип...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь