Чи стали доступнішими державні ресурси — Мінцифра та ПРООН провели дослідження 100 сайтів
У 2024 році вебдоступність українських сайтів зросла: 7 сайтів відповідають високим стандартам проти одного у 2021-му, 17 замість 12 мають достатній рівень, а 55 перебувають на середньому — чотири роки тому їх було 48. Кількість малодоступних сайтів скоротилася майже вдвічі: із 39 у 2021 році до 21 у 2024-му.
Деякі сайти вже покращили до високого рівня. Серед лідерів — портали Дія.Безбар’єрність, Дія.Освіта, сайти НБУ, Електронного суду та сайтів Львівської, Вінницької та Харківської ОДА. Найбільший прорив за рік зробили платформи Дія та Дія.Освіта, покращивши свої показники на шість балів. Зокрема, пропрацювали зрозумілість інтерфейсу та навігації, додали контрастність, альтернативний текст і кольорові схеми.
Однак чимало проаналізованих сайтів досі не відповідають усім базовим вимогам інклюзивності, і часто це питання обізнаності розробників. Саме тому Мінцифра разом із ПРООН та Швецією впроваджує нові стандарти, уже адаптувала міжнародні рекомендації WCAG 2.1 (Web Content Accessibility Guidelines) та створила Центр компетенцій із цифрової доступності при ДП Дія.
Як адаптувати сайт за стандартами доступності — кілька порад від Мінцифри та ПРООН:
Дотримання цих принципів зробить сайт комфортним для всіх. Більше деталей — у повному звіті.
Сучасний сайт — це доступність для всіх, незалежно від фізичних можливостей. А ще — необхідність у сучасній цифровій державі.
Аналіз базової доступності 100 сайтів органів виконавчої влади проведено ПРООН в Україні в межах «Проєкту підтримки Дія» за фінансування Швеції спільно із Центром компетенцій із цифрової доступності наприкінці 2024 року.